Jak zlikwidować obrzęki pod oczami

Z opuchniętymi powiekami mamy najczęściej do czynienia po nieprzespanej nocy. Trzeba jednak pamiętać, że obrzęki pod oczami mogą świadczyć również o poważnych chorobach.

Przyczyny obrzęków pod oczami

Obrzęki pod oczami po nocnym odpoczynku powstają na skutek utrudnionego przepływu limfy w czasie snu – mruganie pobudza jej cyrkulację, dlatego też opuchnięcia najczęściej znikają w ciągu dnia. Przyczyna powstawania „worków” pod oczami może również tkwić w niewłaściwej diecie – zbyt duża ilość soli powoduje zatrzymanie wody w organizmie – siedzącym trybie życia, dużej ilości godzin spędzanych przed komputerem bądź w chorobach, takich jak zaburzenia pracy nerek, tarczycy czy układu krążenia. Nieestetyczne opuchnięcia mogą być również wynikiem gromadzenia się tkanki tłuszczowej pod powieką, co nasila się wraz z upływem lat. „Worki” pod oczami możemy także otrzymać w genetycznym spadku.

Nieraz obudziłaś się z podpuchniętymi oczami? To znak, że masz problem z mikrokrążeniem. Obrzęki powieki dolnej najczęściej wywoływane są niewielkimi zastojami. Zastoje powstają wtedy, gdy skurcze mięśni mimicznych są ograniczone, a przez to krew i limfa pod oczami znacznie wolniej płyną. Taka sytuacja najczęściej zdarza się nocą, kiedy śpiąc układamy się w pozycji horyzontalnej. Ponieważ zastój doprowadza także do zatrzymania wody i toksyn pod niezwykle cienkim naskórku okolic oczu, rano budzimy się z widocznym obrzękiem powiek dolnych.

Likwidacja obrzęków pod oczami

Sposób likwidacji obrzęków pod oczami uzależniony jest od przyczyny, jaka spowodowała ich powstanie. Przy utrudnionej cyrkulacji limfy skuteczne będą:

  • „Żelowe okulary”, które po ochłodzeniu w lodówce likwidują opuchnięcia
  • Kompresy z maślanki – waciki namoczone w chłodnej maślance umieszczamy na powiekach
  • Kompresy z chłodnej esencji herbacianej
  • Kompresy z plastrów ogórka
  • Kosmetyki pod oczy – najlepiej w postaci lekkiego żelu, schłodzone w lodówce, zawierające np. kofeinę, miłorząb japoński
  • Przykładanie do powiek schłodzonych w lodówce łyżeczek
  • Masaż – po nałożeniu kremu pod oczy delikatnie masujemy skórę, wykonując niewielkie kółka i przesuwając się od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka
  • Pulsacyjny masażer twarzy

Należy również ograniczyć ilość soli w posiłkach, a w trakcie pracy przy komputerze wykonywać krótkie przerwy i pamiętać o częstym mruganiu.

Kosmetyki na opuchliznę pod oczami znajdziesz w oily.pl ↓↓↓

  • Przeciwzmarszczkowe serum pod oczy - retinol 0,15% + bakuchiol 1%

    Przeciwzmarszczkowe serum pod oczy – retinol 0,15% + bakuchiol 1%

  • Wygładzające hydrożelowe płatki pod oczy ze złotem i śluzem ślimaka 60 szt.

    Wygładzające hydrożelowe płatki pod oczy ze złotem i śluzem ślimaka 60 szt.

  • Korygujący krem pod oczy z olejem arganowym, żeń szeniem i kofeiną

    Korygujący krem pod oczy z olejem arganowym, żeń szeniem i kofeiną

  • Masło pod oczy - zielona herbata

    Masło pod oczy – zielona herbata 30ml

  • Regenerujące serum do twarzy i pod oczy z olejem z opuncji figowej

  • Serum kawowe pod oczy

    Serum kawowe pod oczy

  • Naturalny krem pod oczy z olejem z opuncji figowej

    Naturalny krem pod oczy z olejem z opuncji figowej

  • Masło kawowe pod oczy

  • Liftingujący krem pod oczy i na powieki ze śluzem ślimaka Eclat

  • Kolagenowe płatki pod oczy z algami

    Kolagenowe płatki pod oczy z algami

  • PILATEN UNDER EYE PATCH COLLAGEN ODŻYWCZE PŁATKI POD OCZY Z EKSTRAKTEM Z WODOROSTÓW

    Kolagenowe płatki pod oczy z ekstraktem wodorostów

  • Masło kawowe 60ml

Zobacz wszystkie kosmetyki na obrzęki pod oczami »

Jeśli obrzęki pod oczami spowodowane są gromadzeniem się tkanki tłuszczowej pod powieką, wówczas mamy do dyspozycji bardziej inwazyjne zabiegi chirurgiczne, do których należą:

  • Blepharoplastyka – pod linią dolnych rzęs wykonywane jest nacięcie, usuwany jest nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej
  • Lipoliza laserowa bądź iniekcyjna – tkanka tłuszczowa nagromadzona pod powiekami jest rozpuszczana przy użyciu promieni lasera bądź zastrzyków z fosfatydylocholiny (substancja uzyskiwana z soi)
  • Thermage – emitowane fale radiowe pobudzają produkcję kolagenu oraz przyspieszają przemianę materii, co przyczynia się do zmniejszenia opuchnięć pod oczami
  • Thermwhitelift – redukcja tkanki tłuszczowej następuje na drodze wykorzystania fal ultradźwiękowych, które pobudzają mikrocyrkulację i przemianę materii

Worki tłuszczowe pod oczami, w przeciwieństwie do porannych obrzęków, gdy się pojawią występują stale. Worki pod dolnymi powiekami to nic innego jak przerośnięta tkanka tłuszczowa. Mogą powstawać z powodu zaburzenia metabolizmu komórek tłuszczowych.

W ofercie gabinetów kosmetycznych znajdziemy również niechirurgiczne zabiegi, podczas których stosuje się silnie skoncentrowane serum pod oczy, płatki kolagenowe oraz wykonuje się delikatny masaż, mający na celu pobudzenie cyrkulacji limfy.

Osoby, które zaobserwowały u siebie skłonność do obrzęków nie powinny wstrzykiwać sobie toksyny botulinowej pod oczami. Botox powoduje częściowy paraliż mięśni mimicznych, a więc może tylko pogłębić problem pojawiających się obrzęków. Natomiast, aby pozbyć się opuchnięć najlepiej jeśli regularnie zaczniesz robić masaże powieki dolnej i udasz się do specjalisty na drenaż limfatyczny – takie zabiegi skutecznie poprawią mikrorążwnie, a więc zniwelują przyczynę powstawania obrzęków. Możesz również zdecydować się na mezoterapię igłową. Dzięki substancjom czynnym, które podawane są za pomocą igły w trakcie zabiegu, odżywisz skórę pod oczami, poprawisz mikrokrążenie i zmniejszysz obrzęk. Innym zabiegiem, który także pozwoli pozbyć Ci się toksyn i opuchnięć jest radiofrekwencja kontaktowa, czyli ogrzewanie tkanek za pomocą fal RF.

Skóra pod oczami jest niezwykle delikatna, przez co może być narażona na wiele więcej zniekształceń niż skóra w innych częściach twarzy. Opuchnięcia, przerosty, ubytki – defektów jest wiele. Najważniejsze to prawidłowo zdiagnozować rodzaj problemu, a potem znając przyczynę zastosować odpowiednią terapię.