Olejek eteryczny jałowcowy

5.00 out of 5 based on 13 customer ratings
Brand: Bamer

8.80

Wysyłamy w: 1-3 dni robocze

Koszt dostawy od 11.9 zł

  • Paczkomat InPost: 11.9 zł
  • Kurier InPost: 12.9 zł
  • Kurier InPost (pobranie): 16.90 zł
  • Darmowa dostawa od 151 zł

Wysyłka od 11.9 zł

Przy zakupie powyżej 151 zł transport GRATIS

Zamówienia telefoniczne

tel. 790 660 535 | tel. 790 660 222

Gwarancja oryginalności

Oryginalne produkty prosto od producenta

Wysokiej jakości, naturalny olejek eteryczny Bamer, pozyskiwany z gałązek krzewów jałowca (Juniperus communis).

Zapach:

subtelny, drzewny, balsamiczny

Właściwości olejku jałowcowego

Olejek jałowcowy działa antyseptyczne i przeciwzapalne. Ze względu na swe właściwości ściągające stosowany jest z powodzeniem w pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej. Działa przeciwreumatycznie, antycellulitowo, przeciwbólowo i rozgrzewająco dlatego wykorzystywany jest jako dodatek do olejku do masażu. Aromatyzacja powietrza olejkiem jałowcowym (np. za pomocą kominka do aromaterapii) dezynfekuje powietrze, wzmacnia i dodaje energii w stanach wyczerpania fizycznego oraz psychicznego. Stosowany miejscowo w formie rozcieńczonej olejkiem bazowym lub glinką kosmetyczną łagodzi stany zapalne skóry oraz trądzik. Olejek jałowcowy doskonale wspomaga ukrwienie, dzięki czemu jest stosowany w kuracjach przeciw wypadaniu włosów np. jako dodatek do szamponu, glinki kosmetycznej stosowanej jako maska na włosy lub olejku do olejowania włosów.

Zastosowanie olejku jałowcowego

  • trądzik,
  • reumatyzm,
  • stany zapalne skóry,
  • egzema,
  • cellulit,
  • rozstępy,
  • wypadanie włosów,
  • wyczerpanie nerwowe.

Sposób użycia olejku jałowcowego:

  • aromatyzacja i dezynfekcja powietrza (kominki aromaterapeutyczne, nawilżacze powietrza, odkurzacze, potpourri);
  • kąpiel: 10 kropli olejku mieszamy z łyżką stołowa miodu, wlewamy do wanny z ciepłą wodą i dokładnie mieszamy. Kąpiel powinna trwać 15-30 minut;
  • masaż: 4 krople olejku eterycznego mieszamy z 1 łyżką olejku bazowego np. migdałowego, słonecznikowego;
  • wzbogacanie kosmetyków: kilka kropli olejku dodajemy do kremu, balsamu lub szamponu;
  • sauna

Bezpieczeństwo stosowania

Używanie olejku jałowcowego jest niewskazane w przypadku nadciśnienia. Olejek jałowcowy nie powinien być również stosowany w przypadku kobiet ciężarnych i karmiących. Stosowanie olejków eterycznych u dzieci i niemowląt wymaga konsultacji ze specjalistą. Przechowuj olejki eteryczne tak, by nie trafiły do rąk dzieci.

Pojemność: 7 ml

Rodzaj

kosmetyki aromaterapeutyczne, kosmetyki naturalne

Producent

Bamer

Problematyka

ból mięśni i stawów, cellulit, rozstępy, stres, trądzik, wypadanie włosów

Składnik

jałowiec

  1. Angel

    Bardzo przyjemny, leśny aromat. Łączę go z olejkiem sosnowym, cedrowym i lawendowym. Świetnie odświeża powietrze.

  2. EveL

    Olejki eteryczne w sklepie oily.pl są w dobrej cenie. Stosuję je do kąpieli, kilka kropel do łyżki z mlekiem i do gorącej wody, działa to bardzo odprężająco i relaksująco. Stosuję także przy myciu podłóg mopem parowym, dodaję kilka kropel do zbiornika z wodą, bo to dezynfekuje silnie. Skraplam filtr od odkurzacza, co też powoduje, że w mieszkaniu mam przyjemne zapachy przez długie godziny. Właśnie kupiłam kominek do aromaterapii z wieloma innymi zapachami z firmy Bamer, moja przyjaciółka zapala świeczki w takim kominku, dodaje nad płomień do niecki wodę i krople olejków. Świetna mała rzecz.

  3. Renata 1979

    Zapach olejku jodłowego po dodaniu kilku kropel do kominka jest taki leśny i przyjemny, odświeżający.

  4. AleksandraA (zweryfikowany)

    Olejek eteryczny rozmarynowa pobudza do działania. Zapach leśny jest tym, czego było mi potrzeba do wprowadzenia świątecznego aromatu w moich pomieszczeniach. Spełnił swoją role doskonale.

  5. Donata Zabrze (zweryfikowany)

    Naturalny olejek eteryczny jałowcowy stosuję do kąpieli gorących. Zapach leśny wypełnia całą przestrzeń łazienki. Czuję się jak w spa, jak w saunie, odprężona. Z niego jestem wyjątkowo zadowolona. Kosztuje grosze i ma świetną wydajność.

  6. Adela (zweryfikowany)

    Olejek eteryczny jałowcowy został mi polecony przez panią ze sklepu jako domieszkę do szamponu codziennego. Stosowałam wszelkiej maści szampony, które miały działać przeciw wypadaniu włosów i nic. Pierwsze spostrzeżenia – skóra głowy nie swędzi. Wypadanie – zobaczymy za jakiś czas. Sam olejek – piekny, leśny zapach, bardzo naturalny, kojący i poprawiający mi nastrój. włosy pachną jałowcem nawet na drugi dzień po myciu.

  7. ophra81 (zweryfikowany)

    Do olejku rycynowego wg przepisu Pani obsługującej sklep dodawałam kilka kropelek olejku jałowcowego, o którym pierwszy raz słyszałam. Zapach jałowca jest przyjemniejszy, niż sądziłam. W każdym razie olej ryc. z olejkiem jał. pomaga na wypadające włosy. Mam busz na czuprynie i nowe odrosty. Napisałam też komentarz do oleju rycynowego. Mam nadzieję, że komuś przyda się ta metoda 🙂

  8. gadomska388 (zweryfikowany)

    Dodaję do maseczek na włosy oraz do odżywek. Zapach pierwsza klasa – energizujący i przyjemny dla zmysłów. Polecam olejek jałowcowy.

  9. Helena Kraśnik (zweryfikowany)

    W ubiegłym tygodniu zamówiłam na porost włosów i przeciwko ich wypadaniu (przyczyna nieokreślona) szampon jałowcowy w waszym sklepie. Do szamponu do każdej porcji dodaję trzy do pięciu kropli olejku jałowcowego. Szampon zyskuje na zapachu, a zabieg na jego pozytywnym odbiorze, ponieważ aromat leśny jałowca jest po prostu fantastyczny. Przestała mnie swędzieć skóra na głowie już na drugi dzień. Włosy mniej wypadają i to jest pozytywna obserwacja. A czy rosną, to jeszcze tego nie widzę, ale będę nadal stosowała takie połączenie.

  10. Nikola (zweryfikowany)

    Olejek eteryczny jałowcowy pobudza i dodaje energii. Pomoże też przy katarze i kaszlu. Nie stosowałam na skórę, gdyż wydaje mi się za mocny. Ale do aromatyzacji powietrza jest świetny – wspaniale pachnie.

  11. 99Oluś99 (zweryfikowany)

    Olejek jałowcowy, z tego, co zauważyłam, przy cerze trądzikowej działa ściągająco i oczyszczająco. Jedną kropelkę dodaję do porcji żelu do mycia twarzy. Większa ilość olejku zaszczypie i może podrażnić. Moim zdaniem jest lepszy od herbacianego na trądzik, ponieważ jego zapach jest przyjemny i rześki, a nie ostry. Herbaciany też używam co kilka dni, ale raczej punktowo na zmiany, żeby je szybciej wygoić.

  12. olaadamek41 (zweryfikowany)

    Olejek eteryczny z jałowca dodaję przeważnie do maseczek do włosów, aby nie czuć ziemistego i przesadnie ziołowego zapachu. Podobno działa na wypadanie i u mnie tak też obserwuję (no chyba ze to zasługa tylko maski). Ładnie pachnie. Polecam.

  13. Irena (zweryfikowany)

    Olejek eteryczny z jałowca ma bardzo przyjemny, leśny aromat. Jest silny, wystarczy kilka kropelek i czuć go w całym domu, kiedy palę w kominku do olejków.

Dodaj opinię

Jałowiec w kosmetyce

Jałowiec jest nie tylko cenioną przyprawą. Pełni także ważną rolę w medycynie ludowej oraz ziołolecznictwie. Jest stosowany w formie odwarów, naparów oraz nalewek. Ze względu na swe cenne właściwości oraz przyjemny, leśny aromat, coraz częściej wykorzystuje się go również w kosmetyce. Jałowiec znajdziemy w kosmetykach do twarzy, ciała oraz włosów. Stanowi składnik aktywny preparatów na porost włosów, przeciwłupieżowych i antygrzybicznych. Występuje w kosmetykach przeznaczonych do walki ze zmarszczkami, cellulitem i rozstępami. Jest wykorzystywany w maściach, olejkach i balsamach przeciwreumatycznych (na ból mięśni i stawów), a także w kosmetykach wyszczuplających i modelujących ciało. Tak szerokie zastosowanie jałowca w kosmetyce wynika z jego bogatego składu.

Zobacz kosmetyki z jałowcem lub poczytaj o zastosowaniu jałowca w kosmetyce.

Aromaterapia to naturalny sposób na relaks po ciężkim, stresującym dniu. Olejki eteryczne ukoją zmysły, złagodzą napięcie nerwowe i przywrócą dobry nastrój. Substancje aktywne w tych eterycznych związkach nie tylko wspaniale odświeżają powietrze, ale także skutecznie je dezynfekują. Blokują rozwój bakterii, wirusów oraz grzybów, a nawet roztoczy. Dlatego z mocy aromaterapii warto korzystać nie tylko gdy chcemy nadać wnętrzu przyjemny aromat, ale także w okresie zwiększonej zachorowalności na grypę i przeziębienie.

Dowiedz się jak stosować olejki eteryczne w kominku do aromaterapii »

Być może spodoba Ci się również…