kremy na przebarwienia

Przebarwienia to ciemne plamy pigmentacyjne o jasnobrązowym lub ciemnobrunatnym zabarwieniu i nieregularnym kształcie. Powstają w wyniku nadmiernej produkcji melaniny, czyli barwnika odpowiedzialnego za skóry, włosów oraz oczu. Przyczyn nadprodukcji melaniny może być wiele . Najczęściej przebarwienia związane są ze zbyt częstym przebywaniem na słońcu, przebytym stanem zapalnym skóry oraz z naturalnym procesem starzenia się. Pojawiają się często po trądziku, po zagojeniu się ran lub w wyniku nieodpowiedniego stosowania niektórych zabiegów kosmetycznych, w szczególności peelingów chemicznych, zabiegów laserowych bądź dermabrazji.

W pozbyciu się przebarwień pomocne mogą okazać się specjalistyczne kremy na bazie aktywnych składników roślinnych rozjaśniające i wyrównujące koloryt. Warto również chronić skórę przed powstawaniem nowych zmian stosując na co dzień preparaty o działaniu przeciwzapalnym oraz antyrodnikowym. Kosmetykami ukierunkowanymi na walkę z przebarwieniami są m.in. kremy z aktywną formą witaminy C oraz ajurwedyjskimi ziołami o udowodnionym naukowo działaniu. Szczególnie warte uwagi są preparaty z masą perłową, lukrecją, olejkiem sandalowym, ekstraktem z kory drzewa wełniaka azjatyckiego, mniszka lekarskiego i kurkumy.

Naturalne kremy na przebarwienia mają tę zaletę, że są dobrze tolerowane przez skórę i niezwykle rzadko powodują podrażnienia. Dodatkową korzyścią ze stosowania takich preparatów jest ich działanie przeciwzmarszczkowe i rozświetlające. Regularne używanie kremów na przebarwienia, dzięki działaniu antyoksydacyjnemu i przeciwzapalnemu, zapewni Twojej skórze promienny, młodzieńczy wygląd.

Stosując kremy na przebarwienia należy jednak uzbroić się w cierpliwość, gdyż efekty stosowania uzależnione są od rozległości zmian oraz głębokości nagromadzonego w skrze barwnika. Podczas kuracji należy pamiętać o używaniu preparatów z filtrem UV nawet w pochmurne dni. Wszystkim zwolennikom naturalnych kosmetyków polecamy wypróbowanie kosmetyków mineralnych do makijażu. Podkłady oraz pudry mineralne zapewniają odpowiednią ochronę przez działaniem słońca, nie zapychając porów oraz nie powodując przy tym podrażnień.

Drodzy Klienci,
Informujemy, iż w dniach od 13 do 25 lipca będziemy przebywali na urlopie.
Na wszystkie zapytania kierowane na Messenger sklepu lub skrzynkę e-mail postaramy się odpowiedzieć bez zbędnej zwłoki.
Zamówienia złożone w czasie naszej nieobecności zostaną zrealizowane z końcem miesiąca.
Pozdrawiamy serdecznie!