Maść żywokostowa

Brand: La-Le

28.90

Brak w magazynie

Wysyłamy w: 1-3 dni robocze

Koszt dostawy od 11.9 zł

  • Paczkomat InPost: 11.9 zł
  • Kurier InPost: 12.9 zł
  • Kurier InPost (pobranie): 16.90 zł
  • Darmowa dostawa od 151 zł
SKU: 5907459660746 Kategoria: Brand:

Wysyłka od 11.9 zł

Przy zakupie powyżej 151 zł transport GRATIS

Zamówienia telefoniczne

tel. 790 660 535 | tel. 790 660 222

Gwarancja oryginalności

Oryginalne produkty prosto od producenta

W przeciwieństwie do wielu maści żywokostowych dostępnych obecnie na polskim rynku, ten kosmetyk bazuje na naturalnych składnikach. Podstawowym komponentem jest macerat z żywokostu. Maść zawiera także wosk pszczeli, olejek lniany, olej rycynowy oraz oliwę z oliwek. Nie zawiera wazeliny, która może utrudniać wnikanie składników aktywnych w głąb skóry. Maść konserwowana jest za pomocą witaminy E oraz naturalnych olejków eterycznych.

Zalety kosmetyku:

  • naturalny skład
  • produkt wytwarzany ręcznie, w niewielkich partiach, ze świeżych składników
  • nie zawiera konserwantów, barwników, substancji zapachowych i alkoholu
  • przyjazny dla wegetarian
  • bez SLS, SLES, parafiny, pochodnych ropy naftowej oraz silikonów
  • wolny od parabenów

Zastosowanie maści z żywokostem:

  • artretyzm, reumatyzm, bóle mięśni i stawów,
  • bóle kręgosłupa
  • niewielkie stłuczenia i obrzęki
  • regeneracja po przebytych kontuzjach np. w okolicy kostek, kolan, łokci

Składniki aktywne maści żywokostowej La-Le:

  • Żywokost – jego nazwa pochodzi od niezwykłych właściwości jakich niegdyś doświadczano stosując ziele przy złamaniach kości – żywokost „żywi kości”. Jest naturalnym źródłem alantoiny, która posiada właściwości silnie regenerujące, gojące, kojące oraz przeciwzapalne. Zawiera także cenne polifenole, garbniki oraz substancje śluzowe, a także liczne sole mineralne, w tym dużą dawkę krzemu. Ziele jest od wieków stosowane w medycynie ludowej do sporządzania okładów (tzw. kataplazm) w przypadku urazów, odmrożeń, owrzodzeń żylakowych, bóli reumatycznych, rwy kulszowej oraz odleżyn. Zaleca się je przy stanach zapalnych stawów, zwichnięciach kończyn oraz towarzyszących urazom, obrzękach. Żywokost znajduje zastosowanie również w kosmetyce. Doskonale ujędrnia, regeneruje oraz usprawnia mikro-cyrkulację krwi i limfy. Znajdziemy go w preparatach przeciwzmarszczkowych oraz antycellulitowych. Wchodzi w skład receptur kremów, balsamów oraz olejków do ciała. Właściwości lecznicze posiada korzeń żywokostu, który wykopuje się wiosną lub jesienią. Roślina posiada charakterystyczny palowy system korzeniowy, dzięki czemu pobiera składniki mineralne z głębszych, niedostępnych dla innych roślin zielnych warstw podłoża. Korzeń żywokostu ma dość intrygujący wygląd – z zewnątrz jest czarny a w środku kremowy. Na jego bazie sporządza się maceraty oraz inne ekstrakty stosowane do produkcji maści.
  • Wosk pszczeli – zawiera regenerujące skórę karotenoidy. Działa ochronnie, niczym plaster na podrażnioną skórę. Odżywia i natłuszcza. Przywraca skórze odpowiednią elastyczność. Wygładza szorstki, łuszczący się i spękany naskórek. Wosk pszczeli, ze względu na swe właściwości emulgujące, stabilizujące oraz konserwujące (bakteriobójcze) od wieków jest stosowany do przygotowywania leczniczych maści na bazie ziół. Z czasem został wyparty przez tańszą, lecz niestety znacznie mniej wartościową, wazelinę. Na szczęście, w raz z rosnącym trendem na powrót do naturalnych metod pielęgnacji, powróciły do łask również ziołowe maści na bazie wosku pszczelego.
  • Olejek lniany – cechuje się wysokim stężeniem witaminy E oraz cennych nienasyconych kwasów tłuszczowych, w szczególności omega-3, co sprawia, że posiada wyjątkowe właściwości regenerujące. Doskonale łagodzi wszelkie podrażnienia. Redukuje stany zapalne oraz wspiera proces gojenia.
  • Oliwa z oliwek – posiada wysoką zawartość kwasu oleinowego, który nadaje oliwie doskonałe właściwości emoliencyjne. Natłuszcza, wygładza i zapobiega ucieczce nawilżenia. Łagodzi stany zapalne skóry. Dzięki obecności polifenoli zwalcza wolne rodniki, odpowiedzialne za proces powstawania zmarszczek.
  • Olejek rycynowy – to naturalny, oczyszczony olejek tłoczony z nasion rącznika. Dzięki gęstej konsystencji doskonale zastępuje wazelinę oraz pozostałe pochodne ropy naftowej. Sprawia, że maść żywokostowa dobrze się rozsmarowuje i ma odpowiednią konsystencję. Dodatkowo wspaniale zmiękcza szorstki naskórek i chroni przed nadmierną ucieczką nawilżenia. To naturalny emolient stosowany w kosmetykach ekologicznych.

Sposób użycia maści żywokostowej:

Maść z żywokostu należy stosować wyłącznie zewnętrznie, miejscowo. Wcierać codziennie przez kilka minut.

Środki ostrożności:

Maść żywokostową należy przechowywać z dala od źródeł światła, w temperaturze poniżej 25 stopni. Przed użyciem zalecane jest wypróbowanie produktu na niewielkim fragmencie skóry.

Pojemność: 30 ml

Olej lniany w kosmetyce

Olej lniany to niezastąpiony pomocnik w przypadku wielu problemów skórnych. Dzięki bogactwu witaminy E oraz niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych działa intensywnie nawilżająco i regenerująco. Reguluje wydzielanie sebum i przywraca skórze równowagę. Działa kojąco oraz przeciwzapalnie. Wspiera również prawidłowe funkcjonowanie skóry głowy. Chroni przed łupieżem oraz wypadaniem włosów. Przywraca zniszczonym włosom elastyczność i zdrowy połysk.

Zobacz kosmetyki z olejem lnianym lub poczytaj o zastosowaniu oleju lnianego w kosmetyce.

Właściwości żywokostu

Żywokost lekarski (Symphytum officinale) wspomaga leczenie chorób skórnych, a także przynosi ulgę przy urazach i kontuzjach. Zawiera garbniki, substancje śluzowe, krzemionkę, kwas rozmarynowy i alantoinę. Skład zioła decyduje o jego działaniu przeciwzapalnym, łagodzącym podrażnienia i regenerującym skórę. Zmniejsza opuchliznę i obrzęki, przynosząc ulgę przy urazach i stłuczeniach.

Zobacz kosmetyki z żywokostem lub poczytaj więcej o właściwościach żywokostu.

Oliwa z oliwek w kosmetyce

Oliwę z oliwek stosuje się w produktach do pielęgnacji twarzy, ciała oraz włosów. Można ją znaleźć w kosmetykach dla dzieci i niemowląt oraz preparatach do masażu, ujędrniających i przeciwzmarszczkowych. Jest składnikiem naturalnych balsamów, kremów, szamponów oraz żeli pod prysznic. Występuje, w niezmienianych od pokoleń, recepturach mydeł savon noir oraz Aleppo. Oliwkowe kosmetyki przeznaczone są do pielęgnacji cery normalnej, suchej, wrażliwej oraz atopowej.

Zobacz kosmetyki z oliwą z oliwek lub poczytaj o zastosowaniu oliwy z oliwek w kosmetyce.

Stosowanie olejku rycynowego na włosy

Olejek rycynowy stymuluje cebulki włosowe i pobudza włosy do wzrostu. Dzięki zawartości kwasów omega-6 sprawia, że pasma stają się mocne i pełne blasku. Wykazuje właściwości antybakteryjne, antywirusowe i przeciwgrzybicze, dzięki czemu skutecznie wspomaga łagodzenie wszelkiego rodzaju infekcji skórnych, które mogą być przyczyną łupieżu, swędzenia skóry lub wypadania włosów.

Zobacz kosmetyki z olejkiem rycynowym lub poczytaj o zastosowaniu olejku rycynowego w kosmetyce.

Wosk pszczeli w kosmetyce

Wosk pszczeli od wieków wykorzystywany jest w medycynie naturalnej. Pełni również ważną funkcję w kosmetyce. Dzięki bogactwu karotenoidów, węglowodanów oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych działa natłuszczająco, ochronnie i przeciwzmarszczkowo. Odżywia, uelastycznia, wygładza i zmiękcza skórę oraz tworzy naturalny film ochronny skutecznie zapobiegający utracie wilgoci z naskórka. Wykazuje właściwości regenerujące i bakteriobójcze.

Zobacz kosmetyki z woskiem pszczelim lub poczytaj o zastosowaniu wosku pszczelego w kosmetyce.