10 powodów, dla których warto stosować smoczą krew

Smocza krew – pod tą intrygującą nazwą kryje się żywica majestatycznego drzewa Sangre de Drago, które porasta tereny Amazonii. Jest wydobywana poprzez nacięcie kory. Charakteryzuje się ciemnoczerwoną barwą, przypominającą krew – stąd też wzięła swą nazwę – smocza krew. Drzewo Sangre de Drago charakteryzuje się niezwykłą mocą przetrwania. Dzięki zawartości smoczej krwi w swych sokach doskonale radzi sobie z wszelkimi patogenami oraz infekcjami. Jako pierwsze odradza się po zniszczeniu lasu.

Ponad 90% suchej masy soku drzewa Sangre de Drago stanowią związki fenolowe, które wykazują znaczną aktywność antyoksydacyjną, dzięki czemu redukują szkodliwe działanie wolnych rodników. Obecny w smoczej krwi alkaloid taspina działa przeciwnowotworowo oraz przeciwzapalnie.

Właściwości smoczej krwi są z powodzeniem wykorzystywane przez nowoczesną kosmetologię. Czerwony ekstrakt z amazońskiego drzewa znajduje szerokie zastosowanie w kosmetykach do wszystkich typów cery. Dowiedz się jakie korzyści może przynieść stosowanie smoczej krwi.

  • Balsam do ciała - Smocza krew

    Balsam do ciała – Smocza krew

  • Smocza krew

1Redukuje stany zapalne

Smocza krew słynie ze swych właściwości przeciwzapalnych. Redukuje wszelkie zaczerwienienia, wysypki oraz świąd skóry. Jest szczególnie zalecana w przypadku cery wrażliwej. Przynosi ukojenie także skórze problematycznej. Przyspiesza gojenie ognisk zapalnych powodowanych przez trądzik, egzemy, zanieczyszczenia powietrza oraz naturalne procesy starzenia się (wraz z wiekiem nasza cera może stawać się coraz bardziej podatna na podrażnienia i zaczerwienienia).

2Działa antybakteryjnie

Badania naukowe wykazały, że ekstrakt ze smoczej krwi posiada właściwości antybakteryjne, które zawdzięcza obecności związków fenolowych. To naturalny sposób na ochronę skóry przed chorobotwórczymi patogenami.

3Neutralizuje wolne rodniki

Krew smoka to bogactwo flawonoidów, które stanowią skuteczną broń w walce z wolnymi rodnikami, atakującymi każdego dnia naszą skórę. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym chroni przed uszkodzeniami włókna koleganu i elastyny. Pomaga na dłużej zachować młodzieńczy wygląd skóry oraz włosów.

4Nawilża skórę

Ekstrakt ze smoczej krwi to ratunek dla suchej skóry. Skutecznie poprawia retencję wody w naskórku. Redukuje przesuszenie oraz szorstkość.

5Działa przeciwzmarszczkowo

Smocza krew coraz częściej nazywana jest “żelazkiem na zmarszczki”. Stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu – białka strukturalnego odpowiedzialnego za gęstość i sprężystość skóry. Wraz z wiekiem następuje spadek szybkości odnowy komórkowej, co skutkuje pojawianiem się zmarszczek i utratą owalu twarzy. Degeneracja kolagenu jest dodatkowo potęgowana przez szkodliwy styl życia, w tym m.in. przez nadmierną ekspozycję na promieniowanie słoneczne oraz palenie papierosów. Pobudzenie produkcji kolagenu w skórze zapewnia znaczne spowolnienie procesów starzenia się. Smocza krew to naturalny sposób na zmarszczki oraz utratę jędrności. Działa liftingująco. Wspiera strukturę skóry i poprawia owal twarzy.

6Łagodzi poparzenia słoneczne

Smocza krew działa kojąco na poparzoną skórę. Uspokaja zaczerwienienia i przyspiesza regenerację. To prawdziwe ukojenie dla skóry po kąpieli słonecznej.

7Chroni przed smogiem

Krew smoka tworzy na powierzchni skóry delikatną warstewkę ochronną, która uszczelnia naturalną barierę naskórka. Kosmetyki ze smoczą krwią doskonale sprawdzają się w warunkach miejskich, gdy nasza cera jest szczególnie narażona na zanieczyszczenia środowiska, będące jedną z przyczyn powstawania zmarszczek, podrażnień oraz stanów zapalnych.

8Przyspiesza gojenie ran i zadrapań

Smocza krew jest od wieków stosowana w medycynie naturalnej jako remedium na wszelkiego rodzaju rany. Zapobiega infekcjom, łagodzi stany zapalne i przyspiesza regenerację stąd idealnie sprawdza się w tej roli. Powoduje znacznie szybsze gojenie się skóry, co potwierdzają badania naukowe. Chroni przez wnikaniem patogenów i infekcją rany, dlatego jest szczególnie polecana w przypadku trądziku oraz egzemy – zmniejsza ryzyko powstawania nieestetycznych blizn. Niezwykłe właściwości gojące smoczej krwi zawdzięczamy obecności w niej, wspomnianych wcześniej, związków fenolowych oraz alkaloidu – taspiny.

Badania naukowe potwierdzają, że już po 1 dniu stosowania smoczej krwi rana kurczy się, a na jej powierzchni tworzy się ciemny strupek, który chroni przed wnikaniem patogenów w głąb naskórka. Dodatkowo następuje stymulacja produkcji fibroblastów, co sprzyja syntezie kolagenu oraz gojeniu się ran.

9Działa przeciwtrądzikowo

Smocza krew to naturalne remedium na trądzik. Zwalcza bakterie, redukuje zaczerwienienia i przyspiesza proces gojenia. Sprawia, że wszelkie wypryski szybciej ustępują i nie zostawiają po sobie śladów w postaci blizn.

10Pielęgnuje włosy

Krew smoka to odżywczy eliksir na włosy. Działa regenerująco, wygładzająco oraz nawilżająco. Chroni włosy przed szkodliwym wpływem wolnych rodników oraz zanieczyszczeń powietrza. Sprawia, że fryzura zyskuje na objętości. Przywraca matowym pasmom zdrowy połysk. Łagodzi także podrażnienia oraz świąd skóry głowy.

fot. Pixabay