Zmęczenie i stres niekorzystnie odbijają się na naszej twarzy. Siedzący tryb życia oraz nieodpowiednia dieta uwidaczniają się na skórze pod postacią zmarszczek i cieni pod oczami. Stan cery pogarsza się również wraz z wiekiem. Jest zależy także od czynników takich jak zanieczyszczenia powietrza oraz alergeny.
Jak zatem przywrócić skórze pod oczami witalność i blask? Z pewnością należy zadbać o higieniczny tryb życia, bowiem papierosy, alkohol, stres oraz nieprzespane noce nasilają problem cieni. W rozświetleniu skóry pomocny może okazać się również dobry krem. Warto sięgnąć po kosmetyki z rozjaśniającymi ekstraktami roślinnymi, antyoksydantami i witaminami ↓↓↓
Składniki aktywne kremów rozjaśniających pod oczy
Skutecznym orężem w walce z podkrążonymi oczami jest ekstrakt z zielonej herbaty, który dzięki bogactwu polifenoli neutralizuje wolne rodniki, a także łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia. Zdrowy koloryt cery zapewni również ekstrakt z ogórka, acai, bergenii, marakui oraz szafranu. Cienie pod oczami mogą być efektem zastoju krwi i limfy, dlatego należy zadbać o odpowiednie mikrokrążenie, które przywróci skórze wypoczęty wygląd oraz właściwe dotlenienie i odżywienie. Do naturalnych składników aktywnych o działaniu drenującym należy ekstrakt z arniki oraz kofeina. Nieestetycznie, ciemne obwódki pod oczami to często efekt utraty jędrności oraz elastyczności skóry, która staje się cienka i wiotka, powodując niekorzystne odbijanie się światła w zapadniętych obszarach. W takim przypadku sięgając po krem pod oczy warto wybrać kosmetyk z kwasem hialuronowym. Jest to składnik, który naturalnie występuje w skórze, a którego ilość maleje wraz z wiekiem. Jego zadanie to wiązanie wody w naskórku. Zapewnia skórze dogłębne i przede wszystkim długotrwałe nawilżenie oraz ochronę przed degradacją włókien kolagenu. Na uwagę zasługuje również ekstrakt z tarczycy bajkalskiej. To ceniony w kosmetyce naturalnej składnik aktywny o działaniu regenerującym oraz delikatnie napinającym. Co ciekawe, tarczyca bajkalska chroni skórę przed fotostarzeniem. Zawiera flawonoidy, które pochłaniają promieniowanie UV niczym filtr przeciwsłoneczny. Jeśli okolica oka jest poszarzała, a spojrzeniu brakuje świeżości i blasku pomocne mogą okazać się kosmetyki zawierające w swym składzie śluz ślimaka. Choć pomysł nakładania ślimaczego śluzu na twarz nadal dla wielu Pań wydaje się dość kontrowersyjny, to polecamy się przemóc 🙂 Naprawdę warto! Śluz ślimaka posiada wiele udowodnionych, potwierdzonych badaniami właściwości. Działa zbawiennie na okolicę oczu. Ujędrnia zwiotczałą skórę, redukuje zmarszczki i rozjaśnia optycznie cienie. Dodatkowo nawilża oraz intensywnie regeneruje. Wszystko za sprawą zawartych w nim składników aktywnych takich jak allantoina, witamina A i C, kwas glikolowy i mukopolisacharydy. Pozyskiwanie śluzu jest całkowicie bezbolesne i nieszkodliwe dla ślimaków.
Masaż rozświetlający skórę pod oczami
Masaż do szybki i prosty sposób na poprawę kondycji skóry. Poprzez działanie drenujące usprawnia przepływ limfy, dzięki czemu zapobiega jej zastojowi i powstawaniu nieestetycznych worków pod oczami, które mają niestety tendencję do utrwalania się – dochodzi do naruszenia ciągłości oraz stwardnienia drobnych naczyń limfatycznych. Regularny masaż zapobiega opuchliźnie. Poprawia krążenie, dzięki czemu sprzyja lepszemu odżywieniu oraz dotlenieniu skóry. Sprawia, że substancje aktywne z kremów lepiej się wchłaniają.
Nie lekceważ cieni pod oczami!
Nasza twarz mówi bardzo wiele na temat stanu zdrowia. Cienie pod oczami o żółtawym lub brązowym zabarwieniu czasem wskazują na schorzenia wątroby oraz pęcherzyka żółciowego. Ciemnobrązowy kolor okolic oczu może oznaczać stan osłabienia układu nerwowego. Bladoróżowe sińce bywają skutkiem schorzeń pęcherza moczowego. Podkrążone oczy towarzyszą również anemii oraz chorobom nerek. Dlatego jeśli borykasz się z długotrwale utrzymującymi cieniami pod oczami warto zasięgnąć porady lekarza oraz wykonać rutynowe badania. Bywa również tak, że ta przypadłość ma charakter genetyczny i nie jest związana ze stanem zdrowia. Wówczas nawet przy zmianie sposobu pielęgnacji okolic oczu oraz trybu życia na zdrowszy cienie pod oczami nie ulegną redukcji. W takiej sytuacji pozostaje nam zakrywanie zasinień za pomocą odpowiedniego korektora.
Jak zakryć cienie pod oczami?
Natychmiastowy efekt rozjaśnienia cieni pod oczami osiągniesz dodając odrobinę kamuflażu mineralnego w proszku do kremu pod oczy. W przypadku fioletowych oraz granatowych zasinień najlepiej sprawdzi się korektor w odcieniu żółtym. Cienie w kolorze czerwonym zakryje korektor zielony. Mineralne pigmenty nie zapychają porów. Są hipoalergiczne, dzięki czemu nie podrażniają nawet wrażliwej skóry wokół oczu i są bezpieczne dla alergików. Dzięki obecności dwutlenku tytanu zapewniają naturalną ochronę przed promieniowaniem UV. Za sprawą tlenku cynku redukują podrażnienia i zaczerwienienia.
Szybkie rozświetlenie skóry zapewni również Active Dark Out. To rozświetlająco-nawilżający sztyft pod oczy, który skutecznie redukuje cienie. Dzięki kompleksowi witamin A + E dodatkowo pielęgnuje delikatną skórę oraz niweluje objawy zmęczenia.
Dodaj komentarz