Skóra w okolicy dekoltu jest z natury bardzo wrażliwa i cienka. Ponieważ posiada niewielką ilość gruczołów łojowych oraz włókien kolagenowych, szybciej pojawiają się na niej zmarszczki, przebarwienia oraz inne oznaki upływającego czasu. Już po 40 roku życia można zauważyć znaczący spadek jędrności skóry w tej okolicy. Skóra dekoltu staje się cienka, pojawiają się liczne przebarwienia oraz zmarszczki.
Dzięki współczesnej kosmetologii można w znaczącym stopniu zapobiec tym zmianom, a nawet cofnąć oznaki starzenia i odmłodzić dekolt o kilka lat. Ważna jest jednak świadoma, systematyczna pielęgnacja, która zlikwiduje przebarwienia i pobudzi produkcję kolagenu oraz elastyny. Dzięki niej dekolt ponownie będzie jędrny i gładki. To naprawdę jest możliwe! Co ważne ujędrnienie dekoltu pomaga także delikatnie podnieść biust. Jeśli mamy problem z utratą jędrności w okolicy piersi to pracę nad skórą warto zacząć właśnie od dekoltu.
Oczyszczanie
Do mycia delikatnej skóry w okolicy dekoltu stosuj łagodny żel do twarzy zamiast tradycyjnego mydła. Godne uwagi są kosmetyki, które w swoim składzie zawierają m.in. kwas migdałowy, panthenol, wodę różaną czy witaminę C. Dobrze dobrany żel do mycia nie tylko usunie wszelkie zanieczyszczenia oraz nadmiar łoju, ale również poprzez zawartość kwasów AHA wygładzi skórę dekoltu, poprawi nawilżenie i pobudzi produkcję kolagenu.
Oczyszczanie skóry warto połączyć z delikatnym masażem za pomocą sizalowej gąbki lub lnianej myjki.
Peeling
2-3 razy w tygodniu stosuj peeling enzymatyczny. Zabieg złuszczy martwy naskórek, ujednolici koloryt, poprawi nawilżenie i ujędrni skórę. Regularne stosowanie peelingów enzymatycznych pobudza odnowę komórkową oraz stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu. To kluczowy rytuał dla zachowania pięknego, młodzieńczego dekoltu i skuteczna broń w walce z przebarwieniami, zmarszczkami oraz utratą elastyczności.
Maseczka
2 razy w tygodniu zaaplikuj na dekolt maskę o działaniu odżywczym i regenerującym. Warto wybrać kosmetyk, który w swoim składzie zawiera kwasy AHA, algi lub śluz ślimaka. Maseczki w proszku wzbogacaj kilkoma kroplami witaminy E, która skutecznie zwalcza wolne rodniki oraz wspiera proces odnowy komórkowej.
Krem
Jeśli zależy nam na poprawie wyglądu naszego dekoltu warto zastąpić standardowy balsam do ciała dobrym kremem do twarzy np. z olejkiem arganowym, beta-glukanem lub śluzem ślimaka.
Olejek
Ponieważ skóra dekoltu posiada niewielką ilość gruczołów łojowych i łatwo ulega przesuszeniu, po zastosowaniu kremu należy zaaplikować olejek, który zamknie nawilżenie w naskórku. Podczas aplikacji kosmetyku warto zastosować delikatny masaż. Pobudzimy w ten sposób krążenie i poprawimy ukrwienie, co wpływa korzystnie na odżywienie oraz regenerację skóry.
Wybierz olejek o działaniu ujędrniającym i przeciwzmarszczkowym. Bardzo dobrze sprawdzi się olejek z pestek moreli, kiełków pszenicy czy nasion czarnuszki.
Ochrona przeciw promieniowaniu UV
Jeśli skóra w tej okolicy jest narażona na działanie promieniowania słonecznego koniecznie pamiętajmy o aplikacji kremu z wysokim filtrem UV. Kosmetyk aplikujemy nawet gdy nie wychodzimy z domu. To obowiązkowy krok by zachować piękny, młodzieńczy dekolt na dłużej. Ciekawą opcją są kremy z filtrem UV, które dodatkowo zawierają w składzie pigmenty wyrównujące koloryt i maskujące przebarwienia. Jeśli dużo czasu spędzamy poza domem, aktywnie, na świeżym powietrzu, warto zaopatrzyć się w sztyft przeciwsłoneczny. Taki kosmetyk można mieć zawsze przy sobie i ponawiać aplikację w ciągu dnia, w celu podtrzymania ochrony UV.
Mezoterapia mikroigłowa – derma roller
Mezoterapia mikroigłowa, nazywana także mikronakłuwaniem to jeden z najskuteczniejszych, mało inwazyjnych zabiegów, który stosowany regularnie, cofnie czas i znacząco odmłodzi naszą skórę. Sprawi, że dekolt odzyska młodzieńczy wygląd – stanie się jędrny i wolny od zmarszczek oraz przebarwień. Przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności można taki zabieg wykonywać w domu.
Mezoterapia mikroigłowa, poprzez kontrolowane mikro-uszkodzenia skóry pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, na skutek zainicjowania procesu gojenia. W efekcie następuje znaczna redukcja zmarszczek, rozstępów oraz blizn. Zabieg zapobiega także ścieńczeniu skóry wraz z wiekiem. Pozwala również na pozbycie się wszelkich przebarwień i rozświetlenie dekoltu. Następuje poprawa struktury skóry i odbudowa jej rusztowania.
Kiedy można się spodziewać pierwszych efektów działania mezoterapii mikroigłowej?
Rezultaty stosowania mezoterapii mikroigłowej widoczne są po 3-4 zabiegach wykonywanych co 2-3 tygodnie.
Jak przygotować się do zabiegu mezoterapii mikroigłowej:
Kilka dni przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny oraz innych leków przeciwkrzepliwych czy przeciwzapalnych. Nie należy także stosować, na 2 tygodnie przed mezoterapią, innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.
Pielęgnacja skóry po zabiegu mezoterapii mikroigłowej
Należy chronić dekolt przed promieniowaniem UV – obowiązkowo stosować kremy z wysokim filtrem SPF. Warto również na kilka dni zrezygnować z sauny oraz gorących kąpieli.
Przeciwwskazania do stosowania mezoterapii mikroigłowej:
- ciąża
- karmienie piersią
- infekcje skórne
- opryszczka
Składniki aktywne, które zrewitalizują skórę na dekolcie:
- Retinol – stosowany regularnie zapewnia gruntowną przebudowę struktury skóry. Znacząco redukuje wszelkie zmarszczki oraz przebarwienia. Powoduje zagęszczenie i pogrubienie skóry właściwej oraz złuszczenie martwego naskórka.
- Bakuchiol – to alternatywa dla retinolu. Jego działanie jest tożsame z retinolem, jednak nie powoduje reakcji takich jak zaczerwienienie, nadmierne łuszczenie czy podrażnienia. Bardzo dobrze komponuje się z większością składników kosmetycznych. Może być łączony z kwasami AHA i BHA czy witaminą C.
- Peptydy – to niezwykle skuteczna broń w walce ze starzeniem się skóry. Stosując kosmetyki z peptydami, w zależności od zastosowanych łańcuchów aminokwasów, wysyłamy do skóry bodźce sygnałowe pobudzające procesy regeneracyjne bądź działające na skórę niczym botoks.
- Witamina C – chroni skórę przed stresem oksydacyjnym. Dodatkowo pobudza syntezę kolagenu, dzięki czemu pomaga przywrócić okolicy dekoltu jędrność i gładkość. Działa rozświetlająco na skórę. Rozjaśnia przebarwienia i poprawia koloryt. Regularne stosowanie witaminy C podczas porannej pielęgnacji, w połączeniu z kremem z wysokim filtrem UV, znacząco opóźnia proces starzenia się skóry.
- Śluz ślimaka – to naturalne źródło allantoiny, witamin, kwasu glikolowego oraz kolagenu i elastyny. Działa rewitalizująco na zniszczoną słońcem skórę. Pobudza odnowę komórkową, rozjaśnia plamy pigmentacyjne i wygładza zmarszczki. Pozostawia skórę nawilżoną i ujędrnioną.
- Beta-glukan – przyspiesza proces regeneracji skóry i poprawia nawilżenie. Aktywuje syntezę kolagenu. Poprawia sprężystość i jędrność skóry. Łagodzi stany zapalne oraz podrażnienia. Jego działanie przeciwzmarszczkowe zostało potwierdzone w badaniach naukowych. Składnik ten z pewnością zyska na popularności w nadchodzących latach. Wykazuje bardzo duży potencjał w terapiach anti aging.
- Koenzym Q10 – dzięki niewielkim cząsteczkom z łatwością przenika przez barierę naskórka. Chroni przed stresem oksydacyjnym i zanieczyszczeniami środowiska. Wygładza zmarszczki i rozjaśnia przebarwienia. Poprawia nawilżenie oraz elastyczność i jędrność skóry. Przeciwdziała utlenianiu lipidów, dzięki czemu zapobiega efektowi “żółcenia” skóry wraz z wiekiem.
- Kwas hialuronowy – intensywnie nawilża skórę, dzięki czemu chroni przed przedwczesnym powstawaniem zmarszczek. Poprawia naturalne funkcje ochronne naskórka. Stosowany regularnie nadaje skórze jędrność i poprawia jej gęstość. Jak sugerują badania naukowe, krem z zawartością hialuronianu sodu potrafi zmniejszyć głębokość zmarszczek nawet do 20% i poprawić gęstość skóry do 30%.
- Kwasy AHA – złuszczają martwy naskórek, co skutkuje wygładzeniem naskórka oraz zmniejszeniem przebarwień i zmarszczek. Stosowane regularnie pobudzają produkcję kolagenu. Skóra w okolicy dekoltu ulega znacznemu ujędrnieniu i zyskuje na elastyczności. Peelingi kwasowe zapewniają również efekt rozświetlenia oraz ujednolicenia kolorytu.
fot. Pixabay
Dodaj komentarz