Co to jest cold cream?

Kremy cold cream to emulsje typu woda w oleju (w/o), o gęstej, tłustej, półprzepuszczalnej konsystencji. Sformułowanie „cold cream” wzięło się stąd, iż kosmetyki tego typu dają wrażenie zimna podczas nanoszenia na skórę. Cold cream stosuje się w kosmetyce już od blisko 2000 lat. Początkowo kremy te były stosowane jako środek czyszczący oraz panaceum na wiele rożnych dolegliwości skórnych takich jak podrażnienia, otarcia czy zadrapania. Cold cream to prawdopodobnie pierwszy wymyślony przez ludzkość krem do twarzy. Wynalezienie cold cream przypisuje się Galenowi (Claudius Galenus), jednemu z najznakomitszych lekarzy Starożytnego Rzymu. We Francji cold cream nadal nazywany jest woskiem Galena.

Bogata formuła kremu cold cream sprawia, że również współcześnie chętnie sięgamy po tego typu kosmetyki.

Właściwości kremu cold cream

Cold cream intensywnie odżywia skórę i chroni przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak wiatr czy mróz. Zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia oraz przynosi ukojenie nawet bardzo przesuszonej skórze. Odbudowuje naturalny płaszcz hydro-lipidowy naskórka i chroni przed podrażnieniami.

Kiedy warto stosować kosmetyki typu cold cream

Po cold cream warto sięgnąć jesienią i zimą, gdy trudne warunki atmosferyczne naruszają barierę ochronną naskórka i prowadzą do odwodnienia oraz podrażnienia skóry. Preparaty tego typu są szczególnie wskazane w przypadku cery naczynkowej, suchej i atopowej.

Jaki krem typu cold cream wybrać?

Tradycyjna formuła kremu cold cream oparta była na oliwie z oliwek, wosku pszczelim oraz wodzie różanej. We współczesnej kosmetyce, szczególnie w przypadku wielu preparatów produkowanych na ogromną skalę, drogie, naturalne składniki zastąpiono tańszymi i bardziej trwałymi oraz łatwo dostępnymi odpowiednikami, takimi jak parafina i sztuczne emulgatory oraz konserwanty. Jeśli zależny nam na właściwościach odżywczych kremu warto poszukać kosmetyku o bardziej tradycyjnej, naturalnej formule. Na rynku kosmetycznym nadal znajdziemy bowiem prawdziwe, tradycyjne kremy cold cream na bazie wody różanej, wosku pszczelego i oliwy z oliwek, wzbogacone dodatkowo aloesem, masłem shea, witaminą E, olejkiem migdałowym oraz olejkami eterycznymi. Przykładem takiego produktu jest Beeswax Cold Cream – Krem do Twarzy, Ciała i Rąk. Kosmetyk kupisz w Oily.pl.

  • Beeswax Cold Cream – Krem do Twarzy, Ciała i Rąk