Jak nakładać podkład mineralny

Podkłady mineralne to naturalnie występujące w przyrodzie minerały, które zostały starannie oczyszczone, drobno zmielone i wzbogacone mineralnymi pigmentami w celu uzyskania różnych wariantów kolorystycznych. W ich składzie nie znajdziemy kontrowersyjnych składników takich jak silikony, alkohol, parabeny, parafina czy syntetyczne barwniki i substancje zapachowe. Stanowią doskonałą alternatywę dla kosmetyków kolorowych z drogeryjnych półek.

Powstały w USA w latach 70-tych z myślą o makijażu po zabiegach medycyny estetycznej oraz w trakcie leczenia dermatologicznego, gdy kluczową rolę odgrywa bezpieczeństwo. Minerały okazały się być tak delikatne, że mogą być bez obaw stosowane w przypadku cery wrażliwej oraz z aktywnym trądzikiem. Nie tylko nie wywołują podrażnień, ale także dzięki zawartości tlenku cynku koją zaczerwienienia i łagodzą stany zapalne, przyspieszając proces regeneracji naskórka. Za sprawą obecności tlenku tytanu zapewniają ochronę przed szkodliwym wpływem promieniowania UV na poziomie SPF 20-25. Działanie pielęgnujące i ochronne to nie jedyne zalety podkładów mineralnych. Dzięki drobinkom rozpraszającym światło, bardzo dobrze korygują niedoskonałości cery i ujednolicają koloryt. Zapewniają jednocześnie dobre krycie i naturalny wygląd, bez efektu maski. Zaskakują tym jak idealnie się wtapiają, nie spływając po kilku godzinach z twarzy. Sprawdzają się bardzo dobrze w pielęgnacji każdego typu cery, niezależnie od wieku i kondycji skóry. Podkłady mineralne sypkie są przy tym niezwykle higieniczne. Ich beztłuszczowa i bezwodna formuła nie stanowi pożywki dla bakterii i grzybów. Stąd kosmetyki tego typu mają praktycznie nieograniczony termin przydatności do użycia.

Aplikacja podkładu mineralnego

Nakładanie podglądu mineralnego jest w gruncie rzeczy bardzo proste i zajmuje dosłownie chwilę. Znając odpowiednią technikę szybko nabierzesz wprawy. Podkład nakładamy na czystą skórę, gdy krem dobrze się wchłonie.

Potrzebujesz:

  • Podkład mineralny w proszku
  • Pędzel typu Kabuki (czyli pędzel do pudru. Charakteryzuje się grubym, krótkim włosiem i najczęściej krótką rączką) lub miękki, puszysty pędzel do podkładu.

 

1 Krok
Nasyp niewielką ilość podkładu na wewnętrzną stronę pokrywki opakowania. Do pokrycia całej twarzy wystarczy wielkość ziarenka grochu. Nasypywanie podkładu na pokrywkę to najbardziej higieniczna metoda korzystania z sypkiego kosmetyku. Nie przenosisz w ten sposób żadnych zanieczyszczeń i drobnoustrojów do wnętrza słoiczka.

2 Krok
Zanurz delikatnie pędzel w podkładzie i strzep jego nadmiar stukając o krawędź pokrywki. Na włosiu powinna zostać jedynie minimalna ilość kosmetyku.

3 Krok
Aplikuj podkład równomiernie na skórę zaczynając od centralnej części twarzy w kierunku zewnętrznym, za pomocą łagodnych, kulistych ruchów pędzlem. Nakładaj kolejne warstwy podkładu, aż do uzyskania oczekiwanego rezultatu. Pamiętaj o muśnięciu pędzlem także żuchwy, szyi i dekoltu.

  • Puder mineralny matujący Rhea - Translucent Veil

    Mineralny puder matujący

  • Podkład mineralny

    68.00

Warto wiedzieć: Podkład mineralny aplikujemy warstwami, budując odpowiadające nam krycie. Nałożenie jednorazowo dużej ilości podkładu sprawi, że makijaż będzie wyglądał nienaturalnie i zbierze się w porach, podkreślając nierówności oraz tworząc nieestetyczne plamy.

Jeśli zależy Ci na bardzo mocnym kryciu nakładaj podkład pędzlem spryskanym wodą termalną lub hydrolatem. Dobre maskowanie niedoskonałości zapewnia także aplikacja minerałów za pomocą gąbki typu beauty blender.

W przypadku skóry mocno przetłuszczającej się, z tendencją do „ważenia” się podkładu warto przed nałożeniem podkładu mineralnego zastosować matujący krem i przypudrować twarz mineralnym pudrem transparentnym, który zawiera odrobinę glinki absorbującej nadmiar sebum.