Poznaj tajniki makijażu, dowiedz się jak poprawianie aplikować róż do policzków oraz jak dobrać jego odcień. Zapraszamy do lektury! Nadal bardzo powszechny jest pogląd, iż róż do policzków ma naśladować nasz naturalny rumieniec na twarzy. Nic bardziej mylnego. Często, gdy nasza twarz się rumieni, czerwone stają się całe policzki, nos a nawet uszy, w rezultacie przypominamy pomidor. Nie o taki efekt nam chodzi. Aplikując róż pragniemy stworzyć wrażenie twarzy pełnej witalności i świeżości, jak po krótkiej przebieżce lub spacerze na świeżym powietrzu.
Wciąż wiele kobiet stroni od stosowania różu bojąc się, że ich makijaż wpisze się w trendy panujące w latach 80-tych, gdy królowały mocno zaznaczone kości policzkowe oraz intensywne barwy. Tymczasem odpowiednio dobrany róż stanowi doskonałe wykończenie makijażu i prezentuje się bardzo naturalnie.
Rodzaje różu do policzków
Ważny jest wybór właściwej tekstury i koloru. Rodzaj różu dobierajmy do typu cery. W przypadku cery mieszanej oraz tłustej najlepiej sprawdzą się róże sypkie oraz prasowane. Na skórze suchej oraz dojrzałej dobrze prezentują się zarówno róże sypkie, w kompakcie oraz w kremie czy kredce. Z powodzeniem możesz również stosować swoją ulubioną pomadkę jako róż do policzków.
Róże sypkie oraz prasowane aplikujemy na puder do twarzy, jako ostatni etap makijażu, natomiast róże w kremie wymagają utrwalenia pudrem np. pudrem transparentnym. Nakładamy je bezpośrednio na podkład, przed pudrowaniem skóry.
Róż do policzków w kremie DIY
Możesz samodzielnie przygotować swój ulubiony róż w kremie. Wystarczy, że zmieszasz sypki róż mineralny z roztopionym masłem babassu. Masełko babassu idealnie rozprowadza się i wtapia w skórę. Jest lekkie jak chmurka i świetnie sprawdza się w roli bazy. Dodatkowo pielęgnuje skórę i chroni przed utratą nawilżenia. Charakteryzuje się niskim współczynnikiem komedogenności (nie zapycha porów), więc może być stosowane również w przypadku cery mieszanej oraz tłustej. Róż w kremie babassu jest bardzo łatwy w aplikacji. Możesz go nakładać na policzki palcami.
Jak wybrać kolor różu do policzków?
Kolor kosmetyku dobieramy do tonu oraz podtonu skóry. Ton określa intensywność odcienia twojej skóry: skóra jasna, średnio jasna, ciemna. Podton natomiast może być chłodny, neutralny bądź ciepły.
W przypadku jasnej oraz średnio-jasnej karnacji o chłodnym podtonie pięknie prezentuje się naturalny róż do policzków Felicea w kolorze 111 (kwiat wiśni), wielofunkcyjna kredka do makijażu Felicea w kolorze 151 oraz róż mineralny Rhea Seashell.
Osobom o jasnej oraz średnio-ciemnej karnacji o ciepłym podtonie polecamy naturalny róż do policzków Felicea w odcieniu 112 (soczysta brzoskwinia), róż mineralny Rhea Adobe sunset i Neutral pink.
Z cerą o oliwkowym, ciemnym kolorycie i ciepłym podtonie wspaniale współgra róż mineralny Rhea Winter mauve oraz Buff apricot, jak również Desert rose. Dobrze prezentuje się także naturalny róż w kompakcie Felicea w kolorze 113 (aromatyczny cynamon) oraz kredka wielofunkcyjna do makijażu w odcieniu 153.
Jeśli Twoja skóra ma niedoskonałości w postaci nadmiernie rozszerzonych porów, trądziku lub zaskórników unikaj różu z połyskującymi drobinkami, które w znaczący sposób uwydatnią problemy Twojej cery. Odpowiednia pielęgnacja twarzy to klucz do pięknie wyglądającego makijażu. Regularne stosowanie dermarollera, peelingów eznymatycznych oraz kwasowych, jak również serum z witaminą C i retinolem zapewni Ci idealnie prezentującą się teksturę skóry i efekt glow. Na tak przygotowanej cerze, nawet róż z metalicznym połyskiem będzie wyglądał dobrze.
Jak aplikować róż do policzków?
Im wyżej nałożymy róż na policzki tym młodziej będzie wyglądała nasza twarz. Częstym błędem w makijażu jest aplikacja kosmetyku w dolnej części policzków oraz zbyt mocne zaznaczanie kości policzkowych. Róże w kremie najlepiej jest nanosić za pomocą beauty blendera natomiast róże sypkie i prasowane, pędzlem do różu.
fot. Pixabay
Dodaj komentarz