10 powodów, dla których warto stosować serum z witaminą C

Zbawienny wpływ działania serum z witaminą C zauważysz na swojej skórze już po kilku tygodniach regularnego stosowania. Cera stanie się wyraźnie gładsza i rozpromieniona. To skuteczny sposób na przebarwienia, zmarszczki, rozszerzone pory oraz blizny. Serum z witaminą C warto włączyć do codziennej pielęgnacji zarówno w przypadku cery tłustej i trądzikowej, jak i suchej oraz dojrzałej. Jeśli zależy Ci na utrzymaniu zdrowego, młodzieńczego wyglądu, niezależnie od wieku, koniecznie sięgnij po ten kosmetyk. Serum z witaminą C w połączeniu z kremem z wysokim filtrem to podstawa pielęgnacji anti aging. Warto zaczynać z nim każdy dzień!

1Rozjaśnia i rozświetla skórę

Witamina C pomaga uporać się z przebarwieniami, które powstają w wyniku stanów zapalnych, nadmiernej ekspozycji słonecznej, zmian hormonalnych, trądziku czy procesu starzenia. Zapewnia cerze efekt glow, czyli rozświetlenie i witalność. Sprawia, że poszarzała, zmęczona skóra o ziemistym odcieniu odzyskuje zdrowy, świeży wygląd. Badania naukowe dowodzą, że witamina C aplikowana na skórę potrafi hamować produkcję melaniny, dzięki czemu jej stosowanie jest bardzo wskazane w przypadku hiperpigmentacji czy ostudy.

2Redukuje zaczerwienienia i poprawia koloryt

Witamina C dzięki właściwościom przeciwzapalnym łagodzi wszelkie zaczerwienienia oraz podrażnienia. Działa kojąco na nadreaktywną skórę. Sprawia, że zarumieniona, rozpalona cera odzyskuje jednolity koloryt i lepiej radzi sobie z drażniącymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak trudne warunki atmosferyczne czy klimatyzacja.

3Stymuluje produkcję kolagenu

Kolagen to najważniejsze białko strukturalne tkanki łącznej. Odpowiada za odpowiednie napięcie oraz sprężystość skóry. Stanowi 30% wszystkich białek człowieka. Ilość kolagenu w skórze maleje wraz z wiekiem, co prowadzi do jej wiotczenia oraz utraty owalu twarzy. Witamina C jest niezbędna do produkcji kolagenu. Aplikowana zewnętrznie na skórę w postaci serum pobudza jego syntezę. To skuteczna broń w walce z utratą elastyczności oraz jedności skóry.

4Chroni skórę przed wolnymi rodnikami

Wolne rodniki to atomy, w których brakuje jednego elektronu. Charakteryzują się duża niestabilnością. Dążą do pozyskania brakującego elektronu, który pobierają z najbliższego otoczenia. Skóra atakowana przez wolne rodniki w wyniku nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV lub zanieczyszczenia środowiska, ulega uszkodzeniu. Staje się wiotka i pomarszczona. Jak wskazują badania naukowe, w zniszczonej poprzez wolne rodniki skórze znajduje się mniej witaminy C, niż w skórze zdrowej, charakteryzującej się odpowiednią jędrnością oraz sprężystością.

Aplikacja serum z witaminą C wspomaga ochronę antyoksydacyjną. Skutecznie neutralizuje wolne rodniki, dzięki czemu chroni przed uszkodzeniami włókna kolagenu i elastyny.

5Redukuje podrażnienia wywołane ekspozycją słoneczną

Witamina C aplikowana na skórę w połączeniu z witaminą E koi poparzoną słońcem skórę. Sprawia, że stan zapalny szybciej ustępuje. Przyspieszeniu ulega również proces regeneracji. Witamina C działa bowiem stymulująco na odnowę komórkową. Stosowanie serum z witaminą C w połączeniu z witaminą E to must have letniej pielęgnacji skóry podczas wakacji, gdy jesteśmy bardziej narażeni na nadmierną ekspozycję na promieniowanie UV.

6Przyspiesza gojenie drobnych ran i zadrapań

Codzienne stosowanie serum z witaminą C jest szczególnie wskazane w przypadku cery trądzikowej, której towarzyszą liczne stany zapalne, podrażnienia, zaczerwienienia oraz drobne ranki. Witamin C poprzez działanie przeciwzapalne oraz stymulujące produkcję kolagenu przyspiesza procesy regeneracyjne, dzięki czemu skóra goi się szybciej, a ryzyko powstawania nieestetycznych przebarwień oraz blizn zostaje zminimalizowane.

7Zwalcza cienie i obrzęki pod oczami

Serum z witaminą C może okazać się pomocne w przypadku cieni oraz worków pod oczami. Stymuluje produkcje kolagenu przyczyniając się do poprawy jedności i elastyczności skóry. Dodatkowo wzmacnia i uszczelnia kruche naczynka krwionośne. Dzięki regularnemu stosowaniu serum z witaminą C, skóra staje się lepiej napięta, bardziej nawilżona, a cienie i opuchlizna zredukowane. Witamina C działa rozświetlająco, dzięki czemu okolica oka odzyskuje zdrowy, wypoczęty wygląd.

8Działa nawilżająco

Badania naukowe potwierdzają, że witamina C w postaci magnesium ascorbyl phosphate zmniejsza transepidermalną utratę nawilżenia (TEWL). Aplikacja antyoksydacyjnego serum z witaminą C pozwoliła na zmniejszenie TEWL aż o 19% [1].

9 Zmniejsza widoczność blizn

Dzięki regularnemu stosowaniu serum z witaminą C blizny stają się wyrównane i mniej widoczne. Skóra odzyskuje gładkość oraz bardziej jednolity odcień. Badania naukowe potwierdzają skuteczność działania witaminy C w przypadku blizn pooperacyjnych. Serum z witaminą C warto stosować także w przypadku zmian powstałych na skutek trądziku.

10Może być stosowane w przypadku większości typów cery

Serum z witaminą C może być stosowane przez dłuższy okres czasu bez skutków ubocznych. Witamina C jest dobrze tolerowana przez większość typów skóry, gdy jej stężenie w kosmetyku nie przekracza 20%.

↓↓↓ Serum z witaminą C ↓↓↓

[1] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6549792/

fot. Pixabay

Tagi: