Maseczka z zielonej glinki

Zielona glinka, ze względu na swój bogaty skład i skuteczność działania uważana jest często za jedną z najcenniejszych glinek. Jej uzdrawiające i pielęgnujące właściwości docenili już Starożytni Egipcjanie. Okłady z zielonej glinki z powodzeniem stosowano również na Dalekim Wschodzie.

Współczesna kosmetologia także docenia ten specyfik. Maseczka z zielonej glinki to jeden z najpopularniejszych zabiegów pielęgnacyjnych dla cery tłustej i trądzikowej w salonach kosmetycznych.

Skład zielonej glinki

Właściwości pielęgnacyjne i lecznicze zielonej glinki zawdzięczamy bogactwu składników mineralnych, które zawiera. Maseczki i okłady z zielonej glinki dostarczają bowiem skórze pierwiastków takich jak krzem, magnez, wapń, potas, fosfor, sód, selen, molibden i cynk.

Właściwości maseczki z zielonej glinki

Zielona glinka przywraca naturalną barierę ochronną skóry. Działa dezynfekująco, antybakteryjnie, kojąco i matująco. Skutecznie łagodzi objawy trądziku. Ściąga pory, leczy stany zapalne i dogłębnie oczyszcza skórę z toksyn. Odżywia cerę i poprawia jej koloryt, a także wygładza drobne zmarszczki oraz chroni przed działaniem wolnych rodników. Zielona glinka łączy w sobie intensywność działania z delikatnością dla skóry, dlatego może być stosowana nawet w przypadku wrażliwej cery skłonnej do podrażnień.

  • Glinka zielona 10g