Olejki eteryczne na trądzik

Olejki eteryczne stosowane w formie rozcieńczonej np. roślinnym olejkiem bazowym (np. olejkiem makadamia) są skuteczną bronią w walce wypryskami i przetłuszczaniem się cery. Olejki eteryczne to silne substancje antygrzybicze, przeciwwirusowe i antybakteryjnie, dlatego doskonale sprawdzają się jako naturalne kosmetyki w pielęgnacji skóry mieszanej i tłustej. Warto stosować je w kąpieli, saunie, jak również do masażu twarzy. Można je dodawać do kosmetyków np. do kremu, mleczka czy żelu do mycia twarzy.

Jednym z najskuteczniejszych olejków w walce trądzikiem jest olejek z drzewa herbacianego, który stosuje się punktowo, bez rozcieńczania, bezpośrednio na skórę. Olejków na trądzik warto używać także w formie dodatku do maseczek z zielonej glinki, która doskonale oczyszcza skórę i wzmaga działanie substancji czynnych z olejków.

Aromaterapeutyczna maseczka przeciwtrądzikowa na bazie jogurtu

Wymieszaj dokładnie 2 łyżki stołowe jogurtu naturalnego z 1 łyżeczką olejku z pestek malin, 2 kroplami olejku cytrynowego i 2 kroplami olejku jałowcowego. Nałóż papkę na oczyszczona skórę twarzy, szyi i dekoltu, z pominięciem okolic oczu oraz ust. Po 15 minutach zmyj maseczkę letnią wodą. Stosuj 2 razy w tygodniu.

Maseczka na trądzik z neem i olejku eterycznego z drzewa herbacianego

Wymieszaj sproszkowane liście neem z wodą, aż do uzyskania konsystencji gęstej papki. Dodaj 8 kropli olejku z drzewa herbacianego. Nałóż papkę na oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu, z pominięciem okolic oczu oraz ust. Po 15 minutach zmyj ciepłą wodą. Stosuj 2 razy w tygodniu.

Przeciwtrądzikowy olejek do twarzy

Wymieszaj 50 ml olejku makadamia lub olejku moringa z 3 kroplami olejku rozmarynowego i 7 kroplami olejku lawendowego. Mieszankę przechowuj w buteleczce z ciemnego szkła. Stosuj 2 x dziennie na zwilżoną tonikiem skórę twarzy, z pominięciem okolic oczu oraz ust. Olejek ten można aplikować także po nałożeniu lekkiego kremu nawilżającego lub serum. Stosowanie kosmetyku warto połączyć z delikatnym masażem twarzy.

Przeciwtrądzikowy miód do kąpieli

Wymieszaj 2 łyżki stołowe miodu z 5 kroplami olejku eukaliptusowego, 5 kroplami olejku lawendowego i 5 kroplami olejku cedrowego. Dodaj mieszankę do wanny z ciepłą wodą. Zażywaj kąpieli przez 20 minut. Stosuj 2-3 razy w tygodniu.

  • Olejek eteryczny z drzewa herbacianego

  • Olejek eteryczny jałowcowy

  • Olejek eteryczny kajeputowy

  • Olejek miętowy

  • Olejek niaouli

  • Olejek rozmarynowy

  • Olejek cytrynowy

  • Olejek lawendowy

  • Olejek bergamotowy

  • Olejek cedrowy

Tagi: ,