Worki pod oczami są efektem zastoju limfy w tkankach. Pojawiają się nie tylko po nieprzespanej nocy. Skłonność do tej przypadłości może być dziedziczna. Problem nasila się wraz z wiekiem, na skutek spadku napięcia mięśnia okrężnego oka oraz obniżenia poziomu jędrności skóry. Obrzęki dolnej powieki pojawiają się również w wyniku niezdrowego trybu życia, niewłaściwej diety oraz nadużywania alkoholu i palenia papierosów. Mogą być spowodowane odwodnieniem organizmu, nadmiernym opalaniem oraz nadużywaniem gorących kąpieli i sauny. Często towarzyszą osobom pracującym przy komputerze oraz spędzającym większość dnia w pozycji siedzącej, co spowalnia krążenie limfy i odprowadzanie produktów przemiany materii do naczyń chłonnych.
Domowe sposoby na worki pod oczami
Walkę z opuchlizną na powiekach warto zacząć od zmiany złych nawyków żywieniowych. Przede wszystkim zmniejsz spożycie soli, która zatrzymuje wodę w organizmie i utrudnia pracę nerek. Zadbaj o odpowiednie nawodnienie. Pij wodę i ziołowe herbatki. Codziennie zażywaj ruchu, najlepiej na świeżym powietrzu. Nie zarywaj nocy. Śpij na uniesionej poduszce – to zapewni lepsze krążenie limfy w trakcie snu. Opuchliznę pomogą zniwelować także chłodne okłady. Wystarczy nałożyć na 10 minut schłodzone w lodowce żelowe okulary, by odświeżyć spojrzenie i zmniejszyć obrzęki.
Kosmetyki na obrzęki pod oczami
Naturalnym sposobem walki z opuchlizną powiek są ekologiczne preparaty z ekstraktami z ziół. Pomocne mogą okazać się kremy pod oczy z wyciągiem z zielonej herbaty, która działa drenująco, dzięki czemu pomaga usprawnić krążenie limfy. Skutecznym orężem w walce z opuchlizną jest także arnika. Ekstrakt z tego ziela to ceniony od wieków naturalny sposób na obrzęki. Podobne właściwości wykazuje ogórek. Ogórkowe preparaty pod oczy rozjaśniają i rozświetlają skórę. Działają tonizująco oraz przeciwobrzękowo. Naturalnym składnikiem formuł kosmetycznych o działaniu drenującym jest również olej z nasion zielonej kawy. W jego składzie znajdziemy kofeinę, która pobudza mikro-cyrkulację krwi i limfy, dzięki czemu zmniejsza obrzęki, pomaga dotlenić tkanki i usunąć zbędne toksyny. Dodatkowo wykazuje właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Warto sięgać po preparaty z ekstraktem z nostrzyka białego, czystka i ruszczyka.
Kosmetyki na opuchliznę pod oczami znajdziesz w oily.pl ↓↓↓
W przypadku skłonności do obrzęków pod oczami, oprócz codziennego wklepywania odpowiednio dobranych kremów, warto stosować także okłady z płatków kosmetycznych nasączonych hydrolatem z oczaru wirginijskiego (hamamelis). Taki naturalny tonik oczarowy doskonale łagodzi opuchliznę oraz wszelkie stany zapalne. Hamamelisowe okłady sprawdzą się bardzo dobrze w przypadku zmęczonych, zaczerwienionych i szczypiących oczu. Oczar nie tylko niweluje opuchliznę, ale również wzmacnia i uszczelnia kruche naczynka krwionośne oraz neutralizuje wolne rodniki odpowiedzialne za proces starzenia się skóry. Podobne działanie wykazuje także hydrolat z czystka. Naturalne kosmetyki na obrzęki pod oczami znajdziesz m.in. w ofercie marki Make Me Bio, Natura Estonica, Bioline oraz La-Le.
Obrzęki pod oczami a choroby
Podpuchnięte powieki mogą być oznaką złego stanu zdrowia. Czasem świadczą o chorobach układu krążenia. Są również symptomem cukrzycy, schorzeń nerek, nadnerczy i tarczycy. Często wskazują na alergie. Mogą sugerować niedobór witaminy K i żelaza.
Czy ktoś ma jakiś wypróbowany sposób na sińce pod oczami? Myślałam, że to kwestia pasożytów może, ale badania wszelkie wykonane i to nie to. Mama mówi taka uroda…