Zrogowaciały naskórek oraz zgrubiała, pękająca skóra na piętach nie przysparzają uroku naszym stopom. Pora definitywnie rozprawić się z tymi niedoskonałościami, by móc bez obaw i kompleksów założyć ulubione japonki czy sandałki.
Pomalowanie paznokci jest z pewnością niewystarczające. Zadbany wygląd twoich stóp zapewni jedynie kompleksowa pielęgnacja.
Krok 1: Kąpiel stóp w soli
Zamocz na kilkanaście minut stopy w misce z ciepłą wodą z dodatkiem soli. Możesz zastosować aromaterapeutyczną sól wzbogaconą naturalnymi olejkami eterycznymi lub bogatą w minerały sól morską.
Ten niezwykle relaksujący zabieg doskonale przygotuje stopy do dalszych etapów pielęgnacji. Woda z dodatkiem soli uwolni nogi od uczucia ciężkości i zmiękczy naskórek.
Krok 2: Peeling stóp
Wymieszaj garść cukru lub soli z niewielką ilością naturalnego olejku roślinnego (możesz użyć np. olejek do masażu bądź olejek do ciała). Tak przygotowany peeling wmasuj okrężnymi ruchami w namoczone stopy. Scrub wygładzi wszelkie nierówności i pobudzi krążenie. Sprawi, że stopy staną się aksamitnie miękkie.
Rada: Jeśli do domowego peelingu użyjesz soli, kosmetyk będzie miał dodatkowo właściwości dezynfekujące. Gdy natomiast wybierzesz cukier – nawilżające.
Krok 3: Czas na pumeks
Wszelkie zgrubienia i twarde odciski potraktuj pumeksem. Dzięki wcześniejszemu namoczeniu i zmiękczeniu skóry z łatwością usuniesz zrogowacenia.
Krok 4: Zadbane skórki
Zadbaj również o estetyczny wygląd skórek wokół paznokci. Wmasuj w nie odrobinę olejku arganowego i delikatnie odsuń za pomocą bambusowego patyczka.
Rada: Jeśli Twoje paznokcie są słabe, nie chcą rosnąć, kruszą się i rozdwajają, dodaj do olejku kapsułkę witaminy A+E. Taka mieszanka intensywnie odżywi płytkę paznokciową i zwiększy jej odporność na uszkodzenia mechaniczne.
Olej pozyskiwany z orzechów drzewa arganowego, dzięki bogactwu nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin i polifenoli, skutecznie wzmacnia paznokcie oraz regeneruje skórki.
W przypadku zniszczonych i przesuszonych skórek warto codziennie przez kilka minut wmasowywać w płytkę paznokciową kilka kropli olejku arganowego. Pozytywne rezultaty będą dostrzegalne już po tygodniu.
Krok 5: Masaż stóp
Na umyte i osuszone ręcznikiem stopy nałóż niewielką ilość ciepłego olejku do masażu (olejek podgrzej delikatnie w kąpieli wodnej – wsadź butelkę z olejkiem do naczynia z ciepłą wodą). Masuj stopy przez kilkanaście minut. Masaż pobudza krążenie i usprawnia wydalanie toksyn z organizmu. Dzięki pobudzeniu zakończeń nerwowych znajdujących się w podeszwie stóp, wpływa korzystnie na cały organizm.
Rada: Jeśli dokucza Ci nawracająca grzybica stóp i paznokci masuj stopy olejkiem roślinnym z dodatkiem kilkunastu kropli olejku z drzewa herbacianego. Naturalny olejek eteryczny pozyskiwany z liści drzewa herbacianego działa silnie przeciwgrzybiczo, dzięki czemu skutecznie pomaga rozprawić się z tą przykrą dolegliwością.
Następnie nałóż bawełniane skarpetki i przykryj stopy ręcznikiem lub kocem na ok. 20 min. Taki zabieg sprawi, że substancje odżywcze zawarte w olejku będą mogły wniknąć w głąb skóry. Po zabiegu stopy staną się aksamitnie gładkie i wypielęgnowane.
Krok 6: Krem do zadań specjalnych
Jeśli Twoje pięty są mocno przesuszone, przez co pękają i pieką regularnie aplikuj na nie ziołowy krem o działaniu antyseptycznym i regenerującym. Wypróbuj Boro Plus lub krem antyseptyczny Himalaya. Preparaty te zawierają w swym składzie cynk oraz ekstrakt z aloesu, a także ajurwedyjskie zioła (ajurweda – staroindyjska medycyna ludowa) o działaniu antyseptycznym, regenerującym i łagodzącym podrażnienia.
Dodaj komentarz