Ajurwedyjskie sposoby na problemy z włosami

Niewłaściwa dieta, zanieczyszczenie środowiska oraz stres to częste przyczyny problemów z włosami. W przypadku łupieżu, osłabienia cebulek włosowy oraz zaburzenia wydzielania sebum, a także podrażnienia skóry głowy z pomocą przychodzi ajurweda (veda-wiedza, ajur- życie), czyli staroindyjska medycyna naturalna, której metody są z powodzeniem wykorzystywane już od ponda 5000 lat.

Ajurwedyjski sposób na wypadanie włosów

2 razy w tygodniu 45 minut przed myciem włosów wmasowujemy we włosy i skórę głowy niewielka ilość delikatnie podgrzanego w kąpieli wodnej olejku kokosowego lub migdałowego. Po 15 minutowym masażu nakładamy na głowę foliowy czepek i zawijamy włosy ciepłym ręcznikiem. Po 30 minutach zmywamy olejek delikatnym szamponem. Dodatkowo raz w tygodniu nakładamy na włosy maseczkę ze sproszkowanych liści neem.

Ajurwedyjski sposób na przedwczesne siwienie włosów

W przypadku przedwczesnego siwienia włosów znawcy ajurwedy polecają stosowanie maseczek z ziół takich jak Brahmi (Baccopa Monniera), Amla, Kapur Kachli, Maka. Pomocne mogą okazać się także płukani z hibiskusa oraz wmasowywanie we włosy i skórę głowy soku z aloesu. Kurację warto wesprzeć również od wewnątrz spożywając codziennie łyżkę tartego kłącza imbiru z miodem.

Ajurwedyjski sposób na podrażnioną i swędzącą skórę głowy

Swędzącą i podrażnioną skórę głowy ukoją maseczki z amli oraz mycie włosów za pomocą shikakai. Raz w tygodniu warto zastosować także olejowanie włosów.

W trosce o zdrowe i piękne włosy ogranicz do minimum stosowanie chemicznych zabiegów fryzjerskich, zadbaj o prawidłowe odżywianie (dieta bogata w proteiny, witaminy oraz mikroelementy) i zredukuj stres. Według ajurwedy nasza skóra i włosy są odzwierciedleniem naszego ogólnego stanu zdrowia oraz kondycji psychicznej.

Ajurwedyjskie kosmetyki do włosów

Szampony, maseczki oraz odżywki i olejki których receptury przygotowano zgodnie ze staroindyjską medycyna naturalną.
Tagi: , ,