Ochrona włosow przed słońcem

Latem odpowiedniej ochrony przed promieniowaniem słonecznym potrzebuje nie tylko skóra, ale również i włosy. Wysoka temperatura oraz promieniowanie UV mają bowiem negatywny wpływ na kondycję naszej czupryny. Długotrwała ekspozycja włosów na działanie słońca prowadzi do nadmiernego rozchylenia łusek włosa i szybkiego odparowywania wilgoci z jego wnętrza, na skutek czego kosmyki stają się przesuszone, kruche i łamliwe, a na naszej głowie robi się przysłowiowe „siano”.

Jak chronić włosy przed słońcem

Brak ochrony włosów przed promieniowaniem UV skutkuje uszkodzeniem pigmentu włosów oraz ich struktury, sprawiając, że nawet piękna i lśniąca fryzura traci swą elastyczność i blask. Warto zatem odpowiednio zadbać o włosy latem, by po wakacyjnym wylegiwaniu się na leżaku nie musieć poświęcać długich tygodni na regenerację zniszczonych pasm.

Szampon do włosów

Pierwszym krokiem do prawidłowej pielęgnacji naszych włosów jest dobór odpowiedniego szamponu.

 • Naturalny szampon do włosów z mącznicą lekarską i łopianem – regenerujący

  Naturalny szampon do włosów z mącznicą lekarską i łopianem – regenerujący

 • Mydło dziegciowe - do ciała i włosów 155ml

  Mydło dziegciowe – do ciała i włosów 155ml

 • Naturalny szampon sosnowy – do włosów zniszczonych 270ml

  Naturalny szampon sosnowy – do włosów zniszczonych 270ml

Latem warto wybrać kosmetyk bogaty w proteiny oraz naturalne olejki roślinne, które zabezpieczą przed nadmierną utratą wilgoci.

Odżywka do włosów

Po każdym myciu włosów pamiętajmy o nałożeniu odżywki, która ułatwi rozczesywanie i modelowanie pasm.

 • Woda z oczaru wirginijskiego 100ml

  Woda z oczaru wirginijskiego 100ml

 • Woda z melisy

  Woda z melisy 100ml

 • Woda rumiankowa

  Woda rumiankowa 100ml

Serum do włosów

Szczególnie narażone na niekorzystne oddziaływanie trudnych warunków atmosferycznych są końcówki naszych włosów. One jako pierwsze w wyniku działania słońca oraz wiatru stają się kruche i rozdwojone, dlatego pamiętaj o codziennej aplikacji na pasma serum, które skutecznie zabezpieczy kosmyki przed uszkodzeniami.

Olejowanie włosów

Wzorem kobiet z Indii, które wiedzą jak zabezpieczyć włosy przed palącym słońcem, warto raz w tygodniu zastosować olejowanie włosów. Ten niezwykle relaksujący zabieg polega na nanoszeniu olejku na włosy oraz skórę głowy, w połączeniu z subtelnym, kilkunastominutowym masażem sklapu opuszkami palców. Następnie nakładamy na głowę foliowy czepek. Po 1-2 godzinach myjemy włosy szamponem. Olejki uzupełnią uszkodzenia w strukturze włosa nadając fryzurze witalność i lustrzany blask. Jeśli do olejowania zastosujemy olejki zawierające naturalny filtr przeciwsłoneczny jak np. olej kokosowy, shea lub sezamowy uzyskamy dodatkowy efekt, jakim jest ochrona przed promieniowaniem UV.

 • Organiczny olej makadamia – tłoczony na zimno 50ml

 • Olej moringa

  Olej moringa 30ml

 • Olej kameliowy

  Olej kameliowy 50ml

Okrycie głowy

Nie ma lepszej ochrony włosów przed słońcem niż słomkowy kapelusz czy bawełniana chusta. Dlatego w upalne dni należy pamiętać o odpowiednim okryciu głowy, które skutecznie zabezpieczy przed promieniowaniem słonecznym.

Tagi: