Limfatyczny masaż biustu to zabieg, który bez większych trudności możemy wykonywać same. Rytuał ten pełni funkcję nie tylko pielęgnacyjną, ale również profilaktyczną i diagnostyczną. Masaż limfatyczny biustu pozwala bowiem na delikatne ujędrnienie piersi, usprawnienie przepływu krwi i limfy w naczyniach limfatycznych oraz wczesne wychwycenie wszelkich niepokojących zmian w piersiach.

Wyniki badań naukowych* wskazują, iż zastoje limfy spowodowane przez długotrwałe noszenie staników, mogą przyczyniać się do rozwoju raka piersi, stąd masaż limfatyczny, którego zadaniem jest usprawnienie przepływu płynów ustrojowych może być jednym z istotnych czynników wpływających na obniżenie ryzyka powstawania nowotworów.

Limfatyczny masaż biustu

Limfatyczny masaż biustu fot. Fotolia

Drenaż limfatyczny ma za zadanie, poprzez delikatne techniki polegające na odpowiednim uciskaniu tkanek, pobudzić układ limfatyczny do pracy, nie powodując przekrwienia.

Wskazania do masażu limfatycznego biustu

Limfatyczny masaż biustu warto wykonywać po karmieniu piersią, by zapobiec powstawaniu zastojów żylnych i limfatycznych oraz w gruczołach mlecznych, co niweluje obrzmienia oraz zmniejsza ryzyko stanów zapalnych sutka.

Masaż pozwala na poprawę wyglądu oraz ujędrnienie piersi, w szczególności po okresie karmienia oraz nagłej utracie wagi.

Masaż limfatyczny jest również często zalecany kobietom po mastektomii w celu niwelowania obrzęków i zastojów chłonki.

Przeciwwskazania do masażu limfatycznego biustu

Zabiegu nie należy wykonywać w pierwszych dniach menstruacji. Przeciwwskazaniem do masażu limfatycznego jest również epilepsja, choroby zakaźne, ciąża, niewydolność krążenia oraz choroby nowotworowe.

Masaż limfatyczny wykonujemy bez użycia olejku lub przy niewielkiej ilości środka poślizgowego.

  • Olej kokosowy z pierwszego tłoczenia

    Olej kokosowy z pierwszego tłoczenia

  • Naturalny olejek intymny Feromon

    Naturalny olejek intymny Feromon

  • Olej laurowy 100% – na trądzik, łupież, wypadanie włosów

    10.5513.90
* Singer, Sydney Ross. Dressed to Kill: The Link Between Breast Cancer and Bras, Garden City Park, NY: Avery Pub. Group, 1995