Relaksujący masaż przyniesie ulgę zmęczonym stopom po całodziennej bieganinie. Zabieg wpływa korzystnie na system krążenia, układ nerwowy i przemianę materii. W podeszwie stóp ma zakończenie ok. 72000 nerwów prowadzących do wszystkich narządów i części ciała, dlatego masaż stóp ma wpływ na cały organizm i ogólne samopoczucie.  Oddziałując na nasze stopy możemy oddziaływać na poszczególne organy wewnętrzne. Warto zatem od czasu do czasu wybrać się do doświadczonego refleksologa. Przy odrobinie wprawy, wyposażone w niezbędne olejki, masaż możemy wykonać także same, w domowym zaciszu.

Masaż stópPrzed przystąpieniem do masażu zanurzmy stopy na kilkanaście minut w rozgrzewającej i rozluźniającej mięśnie kąpieli, najlepiej z dodatkiem soli i naturalnych olejków eterycznych (rozgrzewające działanie wykazuje np. olejek cynamonowy). Gdy nasze stopy są już dobrze rozgrzane możemy przystąpić do masażu. Dla ułatwienia poślizgu zastosujmy olejek do masażu. Odpowiednio dobrany kosmetyk dodatkowo odżywi skórę i uprzyjemni zabieg.

Rozpoczynamy od rozmasowania łydek oraz całego obszaru pomiędzy kolanem a kostką. Masaż wykonujemy zwiększając ucisk, gdy przesuwamy dłonie ku górze, w kierunku serca oraz znacznie zmniejszając ucisk podczas ruchu w kierunku odwrotnym. Następnie masujemy palce stóp oraz podeszwy stóp. Przechodzimy do uciskania oraz pocierania wierzchu stóp. Kolejnym etapem jest masaż nóg i kolan. Zabieg kończy rozciąganie mięśni, więzadeł oraz ścięgien.

Masuj stopy najlepiej codziennie wieczorem, by były piękne i zdrowe!

Taki wieczorny rytuał uwolni od stresu i ułatwi zasypianie.