Śluz ślimaka w kosmetyce

Ekstrakt ze śluzu ślimaka to naturalne remedium na wiele dolegliwości skórnych. Wspomaga redukcję trądziku, a także śladów po nim; przebarwień oraz blizn. Przyspiesza gojenie ran. Ujędrnia i napina wiotczejącą z wiekiem skórę. Niweluje zmarszczki i spowalnia proces powstawania nowych bruzd. Poprawia koloryt poszarzałej, zgrubiałej cery. Znajdziemy w nim kluczowe w regeneracji skóry witaminy; A, C oraz E. Jest  naturalnym źródłem regenerującej alantoiny. Zawiera cenne kwasy AHA, które zapewniają widoczny efekt odmłodzenia, oczyszczenia i rozświetlenia skóry. Ekstrakt ze śluzu ślimaka może być stosowany w każdym wieku. Występuje w kosmetykach zarówno do cery młodzieńczej jak i dojrzałej.

Synergiczne i wielowymiarowe działanie ekstraktu ze śluzu ślimaka sprawia, że to idealny składnik kosmetyczny dla osób borykających się z różnorodnymi problemami skórnymi. Bardzo często zdarza się, że mamy jednocześnie trądzik, przebarwienia, zmarszczki, pękające naczynka i wrażliwą, skłonną do podrażnień skórę. Ekstrakt ze śluzu ślimaka jest odpowiedzią na wszystkie potrzeby skóry. To wyjątkowy składnik kosmetyczny. Jest całkowicie naturalny i ekologiczny.

Pozyskiwanie śluzu ślimaka

Śluz uzyskuje się ze ślimaka Helix Aspersa Muller, czyli brunatnego ślimaka ogrodowego, hodowanego na kontrolowanych fermach. Wydzielina produkowana jest poprzez gruczoły znajdujące się w odnóżach. Ślimaki wytwarzają dwa rodzaje śluzu. Pierwszy z nich to limozyna – śluz umożliwiający mięczakom poruszanie się. Nie ma on dla ludzi żadnego zastosowania. Drugi to kryptozyna – służy ślimakom do zabezpieczania i regeneracji ich delikatnych tkanek, które podczas poruszania się ulegają ciągłym uszkodzeniom w kontakcie z twardą, nieraz ostrą powierzchnią. To właśnie ten rodzaj wydzieliny jest stosowany w kosmetologii.

Śluz pobierany jest wyłącznie od zdrowych mięczaków, które większość czasu spędzają na wybiegu, żywiąc się rosnącymi tam roślinami. Ślimaki poddaje się procesowi oczyszczania i delikatnej stymulacji, podczas której, w wyniku relaksacji, wydzielają kryptozynę. Proces przeprowadzany w nowoczesnej technologii odbywa się bezinwazyjnie i  bez uszczerbku na zdrowiu mięczaków (w przeciwnym wypadku ślimaki wydzielają szkodliwe dla skóry toksyny i śluz staje się bezwartościowy). Z jednego ślimaka uzyskuje się jednorazowo, średnio łyżeczkę śluzu. Po zabiegu mięczaki wracają do parku hodowlanego, gdzie regenerują się przez 14 dni. Pobrany śluz poddawany jest procesom standaryzacji. Zostaje ekstrahowany, czyli ulega oczyszczeniu i odpowiedniej obróbce oraz koncentracji, co zapewnia wysoką skuteczność oraz bezpieczeństwo stosowania tego cennego składnika kosmetycznego.

Niezwykły skład śluzu ślimaka

Dobroczynne właściwości śluzu ślimaka zauważono już w czasach starożytnej Grecji. Wiedza o niezwykłym działaniu ślimaczej wydzieliny przeniknęła do szerszej publiczności jednak dopiero w latach 80-tych, za sprawą hodowców ślimaków w Chile – ciągły kontakt ich dłoni ze śluzem sprawiał, że spracowana, pokryta ranami i bliznami skóra stawała się pozbawiona defektów, jedwabiście miękka i gładka. Te obserwacje doprowadziły do badań naukowych nad wydzieliną ślimaka, dzięki którym poznaliśmy jej niezwykły skład, odpowiadający za tak rewelacyjne efekty pielęgnacyjne.

Składniki aktywne śluzu ślimaka:

  • Alantoina – stymuluje podziały komórkowe, dzięki czemu wspiera odbudowę tkanek. Przyspiesza gojenie uszkodzonego naskórka. Regeneruje skórę wrażliwą, dotkniętą stanami zapalnymi. Łagodzi podrażnienie, pieczenie, zaczerwienienie oraz świąd. Zmiękcza zgrubiały, szorstki naskórek. Działa nawilżająco. Wspomaga redukcję zmian trądzikowych, blizn oraz rozstępów.
  • Witamina A – wykazuje znaczący wpływ na syntezę kolagenu i elastyny, co przekłada się bezpośrednio na poprawę elastyczności i jędrności skóry, a także redukcję drobnych zmarszczek. Neutralizuje wolne rodniki, dzięki czemu chroni przed stresem oksydacyjnym – głównym  sprawcą procesów starzenia się. Wykazuje działanie keratolityczne. Złuszcza martwy naskórek i pomaga odblokować zaczopowane ujścia gruczołów łojowych. Wspomaga walkę z zaskórnikami. Reguluje procesy keratynizacji naskórka (zaburzenia keratynizacji to jedna z głównych przyczyn powstawania trądziku). Zmniejsza nadprodukcję sebum. Niweluje przebarwienia. Poprawia koloryt poszarzałej skóry. Pobudza odnowę komórkową.
  • Witamina C – to niezwykle cenny antyoksydant. Skutecznie rozprawia się z wolnymi rodnikami. Dodatkowo pobudza syntezę kolagenu i elastyny w skórze właściwej. Poprawia elastyczność oraz szczelność kruchych naczynek włosowatych, dzięki czemu zapobiega ich pękaniu i powstawaniu tzw. “pajączków”. Delikatnie złuszcza martwy naskórek, co wpływa korzystnie na koloryt oraz aktywizację procesów odnowy. Rozświetla poszarzałą, zmęczoną i zgrubiałą skórę, przywracając jej witalność i zdrowy wygląd. Wspomaga walkę zarówno ze zmarszczkami jak i trądzikiem. Wzmacnia działanie witaminy E w kosmetykach. Aplikowana zewnętrznie, pozwala uzyskać zdecydowanie większe stężenie w skórze, niż gdy jest dostarczana wyłącznie w diecie.
  • Witamina E – do jej głównych zadań należy walka z wolnymi rodnikami. To silny aktyoksydant, który pomaga skórze redukować szkodliwe skutki stresu oksydacyjnego. Chroni przed uszkodzeniami lipidy naskórka, włókna kolagenowe i elastynowe. Poprawia nawilżenie skóry. Przeciwdziała foto-starzeniu. Zwalcza stany zapalne skóry. Łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia.
  • Kwas glikolowy – rozpuszcza i złuszcza powierzchniową warstwę rogową naskórka. Odblokowuje ujścia gruczołów łojowych. Pomaga oczyścić i zwęzić pory skórne. Redukuje trądzik i zaskórniki. Stymuluje fibroblasty, co poprawia procesy regeneracyjne w skórze właściwej. Przeciwdziała zmniejszaniu się gęstości skóry wraz z wiekiem. Wygładza rozstępy oraz blizny.
  • Mukopolisacharydy – to organiczne związki chemiczne z grupy glikozoaminoglikanów, działające nawilżająco i kojąco. Łagodzą podrażnienia i chronią skórę przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Wspomagają prawidłowe krążenie krwi i limfy.
  • Enzymy proteolityczne – wspomagają prawidłowy balans proteaz w skórze. Wpływają na zachowanie odpowiedniego poziomu kolagenu i elastyny.
  • Kolagen i elastyna – to podstawowe białka skóry właściwej, odpowiadające za jej gęstość, jędrność i elastyczność. Pomagają przywrócić prawidłowy poziom nawilżenia. Wygładzają i napinają skórę, przez co zmarszczki stają się znacznie spłycone i mniej widoczne. Są również niezbędne do prawidłowego funkcjonowania cery tłustej i trądzikowej. Zmniejszają nadprodukcję sebum, wspomagają gojenie się ognisk zapalnych. Przyspieszają regeneracje uszkodzonego naskórka. Wyrównują koloryt i spłycają blizny potrądzikowe.
  • Naturalne antybiotyki – zwalczają bakterie najczęściej występujące w przebiegu infekcji skórnych m.in. Eschrichia Coli, Staphylococcus Aureus i Pseudomona Aeruginosa. Wykazują dużą skuteczność działania. Są przy tym łagodne oraz dobrze tolerowane przez wrażliwą skórę.

Bogactwo składników biologicznie czynnych zawartych w śluzie ślimaka sprawia, że działa on wielowymiarowo i znajduje zastosowanie w pielęgnacji każdego typu cery. Ta niezwykle cenna wydzielina wspomaga walkę z różnorodnymi problemami skórnymi.

Kosmetyki ze śluzem ślimaka:

  • Bogaty krem do twarzy ze śluzem ślimaka, do skóry suchej i bardzo suchej

    Bogaty krem do twarzy ze śluzem ślimaka, do skóry suchej i bardzo suchej

  • Krem do twarzy ze śluzem ślimaka - rozjaśnia i ujednolica koloryt cery

    Krem do twarzy ze śluzem ślimaka – rozjaśnia i ujednolica koloryt cery

  • Krem do twarzy ze śluzem ślimaka, odmładzający, na dzień

    Krem do twarzy ze śluzem ślimaka, odmładzający, na dzień

  • Krem do twarzy ze śluzem ślimaka, odmładzający, na noc

    Krem do twarzy ze śluzem ślimaka, odmładzający, na noc

  • Krem przeciwsłoneczny ze śluzem ślimaka SPF 50+, wodoodporny

    Krem przeciwsłoneczny ze śluzem ślimaka SPF 50+, wodoodporny

  • Krem przeciwsłoneczny ze śluzem ślimaka, przyciemniający, SPF 50+

    Krem przeciwsłoneczny ze śluzem ślimaka, przyciemniający, SPF 50+

  • Liftingujący krem pod oczy i na powieki ze śluzem ślimaka Eclat

  • Maska ​​na twarz ze śluzem ślimaka

    Maska ​​na twarz ze śluzem ślimaka

  • Maska w płachcie z filtratem ze śluzu ślimaka

    Maska w płachcie z filtratem ze śluzu ślimaka

  • Nawilżająca ampułka do twarzy z kwasem hialuronowym

    Nawilżająca ampułka do twarzy z kwasem hialuronowym

  • Nawilżający żel pod prysznic ze śluzem ślimaka

    Nawilżający żel pod prysznic ze śluzem ślimaka

  • Odmładzająca ampułka do twarzy z peptydami

    Odmładzająca ampułka do twarzy z peptydami

  • Odmładzające płatki pod oczy ze śluzem ślimaka

  • Peeling do twarzy ze śluzem ślimaka - do skóry wrażliwej

    Peeling do twarzy ze śluzem ślimaka – do skóry wrażliwej

  • Śluz ze ślimaka filtrowany

    Śluz ze ślimaka filtrowany

  • Wygładzające hydrożelowe płatki pod oczy ze złotem i śluzem ślimaka 60 szt.

    Wygładzające hydrożelowe płatki pod oczy ze złotem i śluzem ślimaka 60 szt.

  • Żel oczyszczający do cery trądzikowej ze śluzem ślimaka

    Żel oczyszczający do cery trądzikowej ze śluzem ślimaka

Ekstrakt ze śluzu ślimaka na trądzik

Zawarte w śluzie ślimaka kwasy AHA oraz antybiotyki wykazują pozytywny wpływ na cerę trądzikową. Zwalczają główne przyczyny trądziku; nadprodukcję sebum, bakterie oraz nadmierną keratynizację naskórka. Ekstrakt ze śluzu ślimaka wykazuje dużą skuteczność zarówno w przypadku grudek i krostek, jak i wągrów oraz ropnych pryszczy ze stanem zapalnym.

Ekstrakt ze śluzu ślimaka na przebarwienia

Ślimaczy śluz wyjątkowo dobrze radzi sobie z problemem nierównomiernego kolorytu oraz zaburzeń pigmentacji. Efektywność w walce z przebarwieniami zawdzięcza przede wszystkim działaniu keratolitycznemu. Witamina A i C oraz kwasy AHA złuszczają martwy naskórek, dzięki czemu poszarzała cera odzyskuje zdrowy, promienny wygląd, a przebarwienia stają się jaśniejsze i mniej widoczne. Poprzez działanie antyoksydacyjne, ekstrakt ze śluzu ślimaka przeciwdziała powstawaniu nowych zmian barwnikowych.

Ekstrakt ze śluzu ślimaka na rozszerzone pory

Ekstrakt ze śluzu ślimaka w kompleksowy sposób walczy z rozszerzonymi porami. Dzięki obecności kwasu glikolowego rozpuszcza martwy naskórek, oczyszcza i odblokowuje zaczopowane ujścia gruczołów łojowych. Dodatkowo, za sprawą witamin oraz cennych enzymów proteolitycznych poprawia elastyczność i jędrność skóry, a to bezpośrednio przekłada się na szerokość porów, które, poprzez efekt napięcia, stają się zwężone i znacznie mniej widoczne.

Ekstrakt ze śluzu ślimaka na zmarszczki

Ekstrakt ze śluzu ślimaka, ze względu na dużą zawartość przeciwutleniaczy oraz mukopolisacharydów coraz częściej znajdziemy w formułach kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Składniki aktywne ślimaczej wydzieliny doskonale nawilżają i spowalniają proces powstawania zmarszczek, poprzez działanie antyoksydacyjne. Niwelują także już istniejące linie mimiczne oraz bruzdy. W śluzie obecne są glikokoniugaty. Są to czynniki stymulujące produkcję fibroblastów (komórek skóry), co ma bezpośredni wpływ pobudzenie syntezy kolagenu oraz zapewnienie odpowiedniego poziomu kwasu hialuronowego. Efekt odmładzający po zastosowaniu preparatów na bazie tego cennego składnika zawdzięczamy również obecności w nim kwasów AHA, które wyrównują koloryt i wpływają korzystnie na strukturę skóry.

Ekstrakt ze śluzu ślimaka na podrażnienia

Śluz ślimaka dzięki zawartości alantoiny oraz witaminy E doskonale koi i uspokaja wrażliwą skórę. Wspomaga gojenie drobnych ran i zdrapań. Redukuje stany zapalne oraz towarzyszące im zaczerwienienia i świąd. Zwiększa zdolność skóry do zatrzymywania nawilżenia.

Pękające naczynka

Poprzez pozytywny wpływ na struktury kolagenowe skóry, śluz ślimaka pomaga uelastycznić i wzmocnić kruche naczynka krwionośne. Zapobiega powstawaniu tzw. “pajączków”. Dzięki zawartości alantoiny redukuje również charakterystyczne dla cery naczynkowej podrażnienia oraz stany zapalne.

Ekstrakt ze śluzu ślimaka na blizny

Dzięki swoim unikatowym właściwościom ślimacza wydzielina wyraźnie redukuje blizny i pozostałości po trądziku. Poprzez poprawę elastyczności i jędrności skóry, a także wyrównanie kolorytu sprawia, że stają się mniej widoczne.