Olejek laurowy to zdecydowanie jeden z kosmetyków, który obowiązkowo powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej włosomaniaczki oraz zwolenniczki kosmetyki naturalnej. Ten pozyskiwany z liści wiecznie zielonego wawrzynu szlachetnego olej wpływa korzystnie zarówno na stan skóry jak i włosów. Swój charakterystyczny zapach oraz cenne właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne zawdzięcza licznym olejkom eterycznym zasobnym w substancje aktywne takie jak α-pinen, β-pinen, limonen, linalool oraz cineol. Olejek laurowy to także prawdziwe bogactwo chlorofilu, witamin i składników mineralnych.
Olejek laurowy w pielęgnacji włosów
Olejek laurowy działa antyseptycznie i przeciwgrzybiczo na skórę głowy. Skutecznie walczy z łupieżem i wypadaniem włosów. Reguluje wydzielanie sebum oraz zapobiega przetłuszczaniu skóry głowy. Wzmacnia mieszki włosowe oraz pobudza porost włosów.
Zastosowanie olejku laurowego na skórę głowy:
Olejek możemy nanosić na skórę w czystej postaci lub w formie mieszanki z innymi olejkami. Rozcieńczanie olejku laurowego innymi olejami jest szczególnie wskazane w przypadku wrażliwej skóry, gdyż olejek laurowy stosowany w czystej postaci działa bardzo intensywnie i może wywołać podrażnienia.
Mieszanka na skórę głowy przeciw wypadaniu włosów nr 1
Mieszamy 2 łyżki olejku laurowego z 2 łyżkami olejku z czarnuszki oraz 2 łyżkami oliwy z oliwek.
Mieszanka na skórę głowy przeciw wypadaniu włosów nr 2
Mieszamy 2 łyżki olejku laurowego z 4 łyżkami olejku z pestek winogron.
Olejek delikatnie wmasowujemy w skórę głowy na 1-2 godziny przed myciem włosów. Masaż poprawi ukrwienie i odżywienie mieszków włosowych. Dla wzmocnienia oddziaływania kosmetyku warto nałożyć na głowę plastikowy czepek.
Olejek laurowy ma doskonały wpływ na cebulki włosowe i skórę głowy, jednak w przypadku łodygi włosa lepiej jest zastosować inne olejki naturalne, które lepiej sprawdzają się w regeneracji, nawilżaniu i odżywianiu struktury włosa. Dlatego polecam nałożenie olejku laurowego jedynie na skórę głowy oraz na włosy tuż przy ich nasadzie. Natomiast na włosy na całej ich długości warto nanieść olejek makadamia lub olejek arganowy.
Dla osiągnięcia optymalnych efektów taki zabieg powtarzamy 1-2 razy w tygodniu.
Olejek laurowy w pielęgnacji twarzy
Olejek laurowy bardzo dobrze sprawdza się w walce z niedoskonałościami skóry, dlatego polecany jest do pielęgnacji cery mieszanej oraz tłustej i trądzikowej. Kosmetyk przywraca równowagę hydro-lipidową naskórka, działa przeciwzapalnie i antyseptycznie. Dzięki zawartości cennych olejków eterycznych odstresowuje skórę oraz zapobiega przedwczesnemu pojawieniu się zmarszczek. Olejek można stosować bez rozcieńczania, punktowo na pryszcze oraz w formie mieszanki z innymi olejkami np. olejkiem makadamia lub olejkiem z czarnuszki. Stosowanie olejku laurowego warto połączyć z używaniem mydła oliwkowo-laurowego. Taka kompleksowa kuracja przywróci skórze zdrowy wygląd oraz blask.
Olejek laurowy świetnie oczyszcza cerę dlatego stanowi doskonały składnik domowych peelingów i maseczek.
Maseczka przeciw pryszczom
2 łyżki zielonej glinki mieszamy z odrobiną przegotowanej wody, aż do uzyskania bardzo gęstej papki. Następnie dodajemy ½ łyżeczki olejku laurowego oraz 10 kropli olejku z drzewa herbacianego. Całość dokładnie mieszamy i nanosimy na oczyszczoną skórę twarzy z pominięciem okolic oczu oraz ust. Zabieg warto powtarzać raz w tygodniu. Maseczka oczyszcza pory oraz działa antybakteryjnie. Sprawia, że cera mniej się przetłuszcza, jest lepiej odżywiona i wyraźnie wygładzona.
Olejku laurowego nie należy nanosić na skórę pod oczami oraz na powieki, gdyż może wywołać podrażnienie, szczypanie i łzawienie.
Dodaj komentarz