Dobry krem z rokitnikiem potrafi zdziałać wiele dla Twojej skóry. Intensywnie regeneruje i chroni przed stresem oksydacyjnym. Koi podrażnienia (także te wywołane przez promieniowanie UV) oraz stany zapalne. Wspomaga proces gojenia drobnych uszkodzeń naskórka. Jest pomocny w łagodzeniu rozmaitych problemów skórnych takich jak przebarwienia, blizny, łuszczyca, trądzik różowaty czy atopowe zapalenie skóry. Posiada działanie przeciwzmarszczkowe. Chroni przed nadmierną utratą nawilżenia. Zwiększa zdolność naskórka do zatrzymywania wody. Sprawia, że wiotczejąca z wiekiem skóra staje się bardziej napięta i jędrna, a drobne zmarszczki mniej widoczne. Wygładza i zmiękcza suchy, łuszczący się, zrogowaciały naskórek. Posiada właściwości zmiękczające oraz wygładzające. Przeciwdziała szkodliwemu wpływowi promieniowania UV oraz zanieczyszczeń środowiska na skórę. To idealny kosmetyk przeciw-smogowy. Wspomaga walkę ze zmianami pigmentacyjnymi. Zapobiega powstawaniu nowych przebarwień.
Krem z rokitnikiem to doskonałe rozwiązanie dla cery suchej, wrażliwej oraz dojrzałej. Olej z rokitnika znajdziemy w preparatach do skóry naczynkowej, poszarzałej i zmęczonej, a także o nierównomiernym kolorycie.
Olej pozyskiwany z owoców rokitnika znany jest ludzkości od starożytności. Z jego cennych właściwości korzystała i w ciąż korzysta medycyna chińska oraz tybetańska. To naturalna skarbnica witaminy C, witamin z grupy B oraz karotenoidów (m.in. beta-karoten, likopen, luteina, zeaksantyna). Stanowi źródło flawonoidów takich jak kwercetyna oraz rutyna. Zawiera składniki mineralne (m.in. potas, wapń, magnez, żelazo, fosfor), a także liczne kwasy tłuszczowe nienasycone m.in kwas linolowy (omega-6), alfa-linolenowy (omega-3), oleinowy (omega-9) oraz szczególnie cenny – kwas palmitooleinowy (omega-7) – bardzo rzadko spotykany w przyrodzie, stanowiący naturalny komponent lipidów skóry.
Jak wybrać dobry krem z rokitnikiem?
Kupując krem rokitnikowy należy przede wszystkim kierować się składem kosmetyku, a nie jedynie obietnicami producenta. Pełny wykaz składników znajdziemy na opakowaniu, pod etykietą INCI.
Jeśli zależy nam na dużym udziale rokitnika w naszym kremie, sprawdźmy, na którym miejscu jest on wymieniany w składzie INCI; im wyższa pozycja, tym większa zawartość.
Dobry krem rokitnikowy powinien bazować na naturalnych olejkach roślinnych, które są znacznie lepiej przyswajane przez skórę niż parafina – ta, choć jest surowcem tanim i łatwym w pozyskaniu, faktycznie się nie wchłania, pozostając na powierzchni naskórka. W nowoczesnych formułach kosmetycznych sztuczne substancje zapachowe oraz konserwanty takie jak, otoczone złą sławą parabeny, zastąpiono składnikami aktywnymi pochodzącymi m.in z olejków eterycznych.
Szczególnie godne polecenia są kosmetyki organiczne in. BIO, czyli takie, które bazują na składnikach aktywnych pozyskanych z certyfikowanych, ekologicznych upraw – wolnych od pestycydów oraz sztucznych nawozów. Gwarancją naturalnego składu kremu są certyfikaty np. ICEA czy BDiH.
Naturalne kremy z rokitnikiem znajdziemy w ofercie marki Make Me Bio, La-Le, Babcia Agafia i Dr. Konopka.
Dodaj komentarz