Olejek laurowy w walce z trądzikiem

Pielęgnacja cery tłustej i trądzikowej to nie lada wyzwanie. Bardzo często mimo wielu starań i ogromnej dbałości o higienę oraz stosowania całej masy kosmetyków i preparatów przeciwtrądzikowych, skóra nie prezentuje się najlepiej. Jeśli jest błyszcząca, tłusta i pokryta licznymi zaskórnikami oraz wągrami to znak, że należy przywrócić jej naturalną równowagę hydro-lipidową. Wbrew pozorom stosowanie wymyślnych żeli antybakteryjnych lub intensywnie oczyszczających preparatów może nie przynieść oczekiwanych rezultatów.

Powszechnym błędem w pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej jest unikanie stosowania kosmetyków na bazie olejków. Zdawać by się mogło, że skoro walczymy z przetłuszczaniem skóry, to należy za wszelką cenę tłuszczu z naskórka się pozbyć. Tymczasem stosowanie naturalnych olejków roślinnych oraz naturalnych mydeł na bazie wysokiej jakości tłuszczów roślinnych przynosi zadziwiające rezultaty w łagodzeniu zmian trądzikowych.

Warto pamiętać o podstawowej zasadzie w pielęgnacji cery tłustej, która mówi, że im bardziej odtłuszczamy skórę, tym bardziej się ona przetłuszcza, bowiem niszczenie naturalnego płaszcza lipidowego naskórka prowadzi do nadmiernej reaktywności gruczołów łojowych. Oprócz przetłuszczania cery, zbytnie „odtłuszczanie”, bardzo często prowadzi także do zaburzenia funkcji obronnych skóry, co skutkuje nadwrażliwością i wzmożoną skłonnością do pojawiania się podrażnień i alergii.

Zatem, by przywrócić równowagę w funkcjonowaniu gruczołów łojowych warto sięgnąć po kosmetyki na bazie naturalnych olejków roślinnych o właściwościach przeciwzapalnych i antybakteryjnych.

Tłusta skóra wymaga bowiem stosowania preparatów, które zabezpieczą przed utratą wilgoci oraz w sposób łagodny usuną wszelkie zanieczyszczenia bez naruszania naturalnego płaszcza ochronnego naskórka.

W pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej na specjalną uwagę zasługuje pozyskiwany z liści wiecznie zielonego wawrzynu szlachetnego olejek laurowy.

Właściwości olejku laurowego

Olejek laurowy jest bogatym źródłem olejków eterycznych, chlorofilu, witamin oraz składników mineralnych. Działa przeciwzapalnie, antyoksydacyjnie, przeciwgrzybiczo i antyseptycznie. Reguluje funkcje gruczołów łojowych, dzięki czemu zapobiega przetłuszczaniu skóry.

Zastosowanie olejku laurowego

Olejek laurowy możemy nanosić na skórę w czystej postaci. Jeśli jednak jego działanie okaże się dla nas zbyt intensywne, warto stosować go w formie mieszanki z innymi olejkami. Rozcieńczanie olejku laurowego innymi olejami jest szczególnie wskazane w przypadku cery wrażliwej.

Olejek aplikujemy na skórę z pominięciem okolic oczu, ze względu na zawarte w nim olejki eteryczne, które mogą podrażnić spojówki.

Olejek laurowy doskonale sprawdzi się także jako dodatek do domowych maseczek z glinki. Możemy nim również wzbogacać kremy, peelingi i balsamy.

Stosowanie olejku laurowego warto połączyć z używaniem naturalnego mydła laurowego, które nie zawiera parafiny (parafina może zatykać pory), sztucznych barwników, konserwantów i utwardzaczy (co jest możliwe, gdy mydełko jest wyrabiane w tradycyjny sposób – ręcznie i przechodzi kilkutygodniowy proces leżakowania), dzięki czemu nie tylko delikatnie oczyszcza cerę z zanieczyszczeń, ale również ją pielęgnuje. Taka kompleksowa kuracja przywróci skórze zdrowy wygląd oraz blask.

Kosmetyki z olejkiem laurowym:

 • Mydło Aleppo oliwkowo-laurowe 20% w płynie 500ml

  Mydło Aleppo oliwkowo-laurowe 20% w płynie 500ml

 • Mydło z Aleppo 35% olejku laurowego, 95% oliwy z oliwek

  Mydło z Aleppo 5% olejku laurowego, 95% oliwy z oliwek

 • Mydło Aleppo płynie – 20% oleju z opuncji figowej

 • Szampon Aleppo do włosów normalnych

  Szampon Aleppo do włosów normalnych

 • Mydło Aleppo w płynie – 5% oleju laurowego

 • Szampon Aleppo do włosów tłustych

  38.90
 • Jaśminowy żel pod prysznic z mydłem Aleppo

 • Szampon Aleppo do włosów suchych

  39.00
 • Szampon z glinką Beloun

  25.80
 • Mydło z Aleppo 10% olejku laurowego

 • Mydło z Aleppo 35% olejku laurowego, 65% oliwy z oliwek

 • Mydło z Aleppo 20% olejku laurowego

 • Olejek laurowy

 • Mydło z Aleppo 20% miniaturka

 • Mydło Royal Arabian Night